Biologiczna Bzdura Roku 2020. Magda Gessler w czołówce za wypowiedź o cebuli

Plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku 2020 rozstrzygnięty. W czołówce znalazła się Magda Gessler za wypowiedź o tym, że rozstawienie w domu cebuli może uchronić przed koronawirusem.

Biologiczna Bzdura Roku 2020

Pamiętacie, jak pisaliśmy, że Magda Gessler twierdziła, że dzięki rozstawieniu w domu cebuli można uniknąć zarażenia koronawirusem? Za tę wypowiedź słynna restauratorka otrzymała nominację do plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku 2020. Restauratorka co prawda nie wygrała, ale otrzymała "zaszczytne" miejsce w czołówce.

Magda Gessler nominowana do biologicznej bzdury roku: Wirusy przyklejają się do cebuliCebula w walce z koronawirusem? Kontrowersyjna wypowiedź Magdy Gessler

11 stycznia 2021 roku poznaliśmy wyniki głosowania internautów w plebiscycie Biologiczna Bzdura Roku 2020. Wypowiedź słynnej restauratorki znalazła się na 6 miejscu i uzyskała 751 głosów (5,7 proc.). Pierwsze miejsce zajęła Kaja Godek, a wraz z nią na podium znalazły się Joanna Scheuring-Wielgus i Edyta Górniak. Łącznie oddano 13 169 głosów.

Cebula pochłania wirusy?

1 marca Magda Gessler opublikowała wypowiedź wraz z krótkim filmikiem, w którym sugerowała, że jeśli rozstawimy w różnych pomieszczeniach w domu cebulę, możemy uniknąć zarażenia się koronawirusem oraz ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Cebula ma "pochłaniać" wirusy, czego dowodem miała być historia sprzed stu lat przytoczona przez restauratorkę. 

Zobacz wideo Cebula przed wirusem nie uchroni, ale przed głodem owszem. Zobaczcie, jak zrobić cebulaki

Biologiczna bzdura roku - o co w tym chodzi?

Biologiczna bzdura roku to coroczny plebiscyt mający na celu wyłonić najbardziej absurdalną wypowiedź z zakresu biologii, medycyny, chemii, dietetyki i psychologii. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Łukasz Sakowski, biolog, autor bloga "To tylko teoria", który przez cały rok wyłapuje najbardziej absurdalne i błędne pod względem naukowym wypowiedzi celebrytów, polityków i innych osób w mediach. 

SchabowyLubisz 'Kuchenne Rewolucje'? Oto dania z programu, które zrobisz samodzielnie

Więcej o: