Lidlomiks wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii. Z polskich półek też zniknie? Sprawdzamy

Popularny "Lidlomiks" zostanie wycofany z hiszpańskich sklepów. Lidl przegrał proces z producentem Thermomiksa. Czy urządzenie zniknie też z polskich półek?

Thermomix wygrywa z "Lidlomiksem"

Lidl w Hiszpanii przegrał proces wytoczony w czerwcu 2019 roku przez firmę Vorwerk, producenta urządzenia Thermomix. Sąd w Barcelonie uznał, że robot kuchenny "Chefbot" Monsieur Cuisine (w Polsce nazywany często "Lidlomiksem") narusza patenty Thermomiksa. Oznacza to, że robot z Lidla zostanie wycofany ze sprzedaży z hiszpańskich sklepów. 

W Hiszpanii wszystkie prawa do urządzenia Vorwerk są chronione. Sąd orzekł, że Lidl naruszył je, ponieważ "Lidlomiks" odtwarza każdą z cech Thermomiksa, co jest naruszeniem patentowym. Nie pomogły argumenty Lidla, że na rynku dostępne są także inne roboty kuchenne podobne do Thermomiksa i urządzenie nie posiada żadnej nowatorskiej funkcji. Chociaż Lidl ma możliwość wnosić o apelację, to na ten moment musi wycofać "Chefbota" Monsieur Cuisine z hiszpańskiego rynku.

Co z "Lidlomiksem" w Polsce?

Jak informuje Money.pl, Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska zapewnia, że urządzenia nie znikną z polskich sklepów, gdyż sytuacja dotyczy tylko rynku hiszpańskiego. Osoby, które planowały zakup robota (urządzenie z Lidla kosztuje ok. 2 tys. zł, podczas gdy Thermomix ponad dwa razy tyle!), mogą zatem być spokojne. 

Zobacz wideo Hurra Churros (z sosem czekoladowym)
Więcej o: