Największa lekcja gotowania, by zebrać 9,5 miliona na najdroższy lek świata dla Ani. Będzie rekord?

Lekcje gotowania to już całkiem popularna forma rozrywki. A co jeśli połączyć przyjemne z pożytecznym? Chef Lorek będzie uczył gotować prawdopodobnie największą liczbę uczestników - wszystko po to, by zebrać horrendalną sumę na leczenie dziewczynki, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Gotowanie w szczytnym celu

O Chefie Lorku zrobiło się głośno, gdy stał się uczestnikiem programu MasterChef w 2018 roku i zajął drugie miejsce. Trzy lata później prowadzi własną stronę, bierze udział w eventach i organizuje warsztaty z gotowania. Dziś właśnie te ostatnie, poza dawką rozrywki, mogą przyczynić się do czegoś dobrego.

W sobotę 6 lutego odbędzie się lekcja gotowania online z udziałem Chefa Lorka. Cel? Zebranie aż 9,5 miliona złotych potrzebnych na leczenie Ani Orłowskiej - 7-miesięcznej dziewczynki, która boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Najdroższy lek świata dostępny, ale czy w zasięgu ręki?

Rdzeniowy zanik mięśni, zwany SMA1 to ciężka choroba, polegająca na obumieraniu neuronów odpowiadających za pracę mięśni. Prowadzi do osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, co ostatecznie może skutkować paraliżem mięśni. Więcej o tej chorobie:

Rdzeniowy zanik mięśni, choć jest jednym schorzeniem, dzieli się na cztery typyRdzeniowy zanik mięśni - przyczyny, objawy, leczenie

Jeszcze do niedawna była to najczęstsza genetyczna przyczyna śmierci dzieci przed drugim rokiem życia. Dziś jest lek - terapia genowa. Jednak jego zdobycie to nie kwestia pójścia do apteki, bowiem kosztuje ponad 9 milionów złotych. Zebranie takiej kwoty jest szalenie trudne, ale nie jest niemożliwe.

Zbiórka pieniędzy

Dlatego rodzice Ani zorganizowali zbiórkę pieniędzy (pod tym linkiem). Wsparł ją wsparł Chef Lorek, który będzie prowadził warsztaty połączone właśnie ze zbiórką. Organizatorzy chcą ustanowić rekord uczestników takiego eventu online. Link do akcji: Bijemy Rekord Polski z Chefem Lorkiem dla Ani Orłowskiej

NikodemPięciomiesięczny Nikoś w szponach śmiertelnej choroby! Najdroższy lek świata powstrzyma wyrok!

Więcej o: