Gdzie kupić pączki w Gdańsku? Lista najpopularniejszych cukierni w Tłusty Czwartek 2021

Pączki - Gdańsk. Tłusty czwartek to tradycja, której jesteśmy wierni, ale zakup dobrych pączków nie jest wcale taki prosty. Jak rozpoznać najlepsze pączki i gdzie warto ustawić się w kolejkę w Gdańsku? Sprawdzamy.

Najlepsze pączki: Gdańsk. Tradycja z wróżbą

Tłusty czwartek to święto uwielbiane przez Polaków, to taki ''cheat day'' na dużą skalę. Bez wyrzutów sumienia można pozwolić sobie nawet na kilka sztuk, zgodnie z tradycją, kto w tłusty czwartek skusi się na słodkiego pączka, ten będzie miał szczęście przez cały rok. A, że szczęścia nigdy nie jest za wiele… pozwalamy sobie na kilka sztuk, rekordziści potrafią zjeść nawet kilkanaście pączków. Pamiętajmy jednak, że liczy się jakość, nie ilość. Jak wybrać dobrego pączka i gdzie można kupić najlepsze pączki w Gdańsku? Szczegóły poniżej. 

Pączki - Warszawa. Najlepsze pączki w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie co roku ustawiają się kolejki w Tłusty Czwartek?

Najlepsze pączki w Gdańsku- jak rozpoznać smaczną sztukę? 

Zanim wyruszymy na słodkie łowy, warto przypomnieć sobie, jak powinien wyglądać idealny pączek. Znawcy tematu podpowiadają, że przy wyborze należy kierować się nie tylko zmysłem wzroku, ale i węchu. 

  • Z całą pewnością należy unikać egzemplarzy bez jasnej obwódki. Brązowe pączki bez charakterystycznej obręczy najprawdopodobniej były smażone w niewłaściwej temperaturze i wchłonęły bardzo dużo tłuszczu. 
  • Przy wyborze pączka powinniśmy też kierować się wyglądem polewy, której powierzchnia powinna być spójna, bez pęknięć. Bez względu na to, czy jest to czekolada, czy lukier popękana tafla nie wróży dobrego smaku. 
  • Należy unikać też pączków pogniecionych o nieregularnym kształcie. 
  • Na koniec liczy się też zapach, który unosi się wokół cukierni. Woń starego tłuszczu to znak, że dane miejsce należy omijać szerokim łukiem. 

Wiemy już jak rozpoznać idealną sztukę, czas na poszukiwania idealnej cukierni. Gdzie można kupić najlepsze pączki w Gdańsku? Poniżej znajdziesz adresy polecane przez mieszkańców. 

Zobacz wideo Po czym poznać najlepsze pączki?

Najlepsze cukiernie w Gdańsku- W-Z i Stara Pączkarnia 

To dwa najczęściej wymieniane adresy. Najlepsze cukiernie w Gdańsku oferują pączki z tradycyjną marmoladą lub nadzieniem owocowym, w tej kategorii pojawiają się naprawdę egzotyczne połączenia: pączek z jagodą, czarną porzeczką, śliwką oraz tradycyjne pączki z wiśnią, maliną lub truskawką. Zadowoleni będą też miłośnicy prawdziwych słodkości: pączek z nadzieniem Rafaello, Nutellą lub kajmakiem to propozycja dla tych, którzy lubią słodki konkret. 

Zobacz też: Oponki serowe: pyszna przekąska w sam raz do kawy

Najlepsze cukiernie: Gdańsk- co wpisać w nawigację? 

Najlepsze cukiernie w Gdańsku znajdziesz w wielu punktach rozsianych po całym mieście. Poniżej prezentujemy konkretne adresy: 

Najlepsze cukiernie w Gdańsku- W-Z

  • Gdańsk - Starówka ul. Słodowników 1  
  • Gdańsk - Chełm ul. Chałubińskiego 27B  
  • Gdańsk - Stogi ul. Stryjewskiego 19A  
  • Gdańsk - Przymorze ul. Jagiellońska 36F  
  • Gdańsk - Przeróbka ul. Siennicka 12B

Najlepsze cukiernie w Gdańsku- Stara Pączkarnia 

  • Gdańsk Plac Dominikański 1

Pączki - Wrocław. Najlepsze pączki we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne Najlepsze pączki we Wrocławiu. Gdzie ustawić się w kolejce w Tłusty Czwartek 2021?

Pączki w Gdańsku- ile kosztuje słodkie szaleństwo? 

Cena za sztukę w zależności od punktu i receptury waha się w granicach od 2 do 5 zł, ale zdarzają się też droższe pączki. W tłusty czwartek nasze portfele stają się odrobinę lżejsze, zwłaszcza przy słodkich zakupach na dużą skalę, a co z wagą? Jaki jest koszt chwili zapomnienia? Szacuje się, że jeden pączek to około 400 kcal. Kilka pączków to zdecydowanie więcej kalorii niż tradycyjny obiad, z którego tego dnia najlepiej będzie po prostu zrezygnować. 

Zobacz też: Pączki - Kraków. Gdzie najlepiej iść na pączki w Krakowie?

Więcej o: