Schronisko Smaków już nie Magdy Gessler. Przyspieszono rozwiązanie umowy

Schronisko Smaków to jedna z najpopularniejszych restauracji sygnowanych nazwiskiem Magdy Gessler. W ostatnich dniach restauratorka oraz przedstawiciele lokalu poinformowali o rozwiązaniu umowy.

Schronisko Smaków z Bukowinie Tatrzańskiej jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych restauracji w okolicy. Niemały wkład w rosnącą sławę miała Magda Gessler, która sygnowała lokal swoim nazwiskiem. Kilka tygodni temu właściciel Schroniska zadecydował o jego otwarciu pomimo zakazu, co nie spotkało się z dobrym odbiorem przez restauratorkę. Więcej o tym:

Rozwiązanie umowy między Schroniskiem Smaków a Magdą Gessler

Przedstawiciele Schroniska Bukowina (jak teraz nazywa się restauracja) postanowili rozwiązać umowę z restauratorką już jesienią, z półrocznym okresem wypowiedzenia, który wypada w kwietniu. Jednak po tym, jak Magda Gessler opublikowała na Facebooku swoją nieprzychylną opinię na temat otwarcia lokalu wbrew obostrzeniom, zdecydowali się przyspieszyć decyzję. Oświadczenie właścicieli lokalu można przeczytać na Facebooku.

Główny wpływ miało na to "oświadczenie" Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w "debatowaniu" na temat tego, czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała.
Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100 proc. należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika!

W poście wyrazili również wdzięczność wobec restauratorki, dzięki której "mogliby nie być tu, gdzie są teraz". Trudno jednak osłodzić tak wymowne oświadczenie.

Magda Gessler o decyzji

O rozwiązaniu umowy z restauracją napisała również Magda Gessler. Na jej Facebooku pojawiła się zwięzła informacja z dość dramatycznym wstępem, pisanym wielkimi literami: "To już nie jest miejsce Magdy Gessler".

W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji i sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu. W związku z tym, od 29.01.2021 r. to miejsce nie ma prawa być już firmowane moim nazwiskiem.

- czytamy w poście.

Zobacz wideo Pączki, pączuszki, pączunie - okazuj im czułość nie tylko w tłusty czwartek!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.