Tłusty czwartek 2021 - kiedy wypada? Co przygotować? Podpowiadamy

Kiedy jest tłusty czwartek? Data jest ruchoma, ale znana dla każdego wielbiciela okrągłych, słodkich bułeczek smażonych w głębokim tłuszczu. Kiedy przypada tłusty czwartek i co na niego przygotować? Podpowiadamy.

Tłusty czwartek 2021

Co to jest tłusty czwartek? To dla wielu jedno z ważniejszych kulinarnych świąt w roku. To chyba jedyna okazja, by bezkarnie objadać się tłustymi pączkami i faworkami, bez bycia ocenianym. Wręcz przeciwnie - uważa się, że tego dnia trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka - na szczęście. 

Tłusty czwartek data

Kiedy przypada tłusty czwartek? To święto szczególnie wyczekiwane przez wiele osób. W końcu pączki i inne słodkości można jeść przez cały rok, ale nigdy nie smakują tak, jak tego dnia.

Tłusty czwartek? Data jest ruchoma. Co roku obchodzimy go w nieco innym terminie. Jest zależny od Wielkanocy bowiem wypada w ostatni czwartek przed Środą Popielcową, a ta z kolei przypada na 46 dni przed świętami wielkanocnymi.

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Kiedy wypada tłusty czwartek?

Rok temu dzień pączka przypadał na 20 lutego, czyli nieco później, niż w tym roku. Tegoroczne święto pączka wypada bowiem 11 lutego.

Co na tłusty czwartek?

Tego dnia nie liczymy kalorii. Statystycznie każdy Polak zjada 2,5 pączka, co całościowo zamyka się w liczbie około 100 milionów słodkich bułeczek. Zatem pierwszą przekąskę już mamy - pyszne, pulchniutkie pączki. Jeśli szukacie przepisu, koniecznie zajrzyjcie do osobnego artykułu:

Co na tłusty czwartek poza pączkami? Drugą najpopularniejszą słodkością są faworki zwane chrustem. Ich przygotowanie jest bardzo proste. Zobaczcie, jak je zrobić:

Co jeszcze je się w tłusty czwartek? Wszystko, co tłuste, słodkie i grzeszne. Gniazda hiszpańskie, pączki z dziurką, minipączki, czekoladki, drożdżówki i inne ulubione słodkości. Pomimo społecznego przyzwolenia na objadanie warto jednak pamiętać, by rzeczywiście nie przesadzić. Pączki to sporo kalorii:

Tłusty czwartek 2021 - jak wy go obchodzicie? Co się u was robi tego dnia? Team pączki, a może team faworki?

Więcej o:
Copyright © Agora SA