Polskie jedzenie na dowóz w Warszawie. Skąd zamówić schabowego i pierogi? [RANKING]

Polskie jedzenie na dowóz to jedna z najpopularniejszych opcji obiadowych w czasie pandemii. To mocna konkurencja dla zamawianej wcześniej najczęściej pizzy czy burgerów. Macie swoje ulubione restauracje z dowozem polskiego jedzenia w Warszawie? Podrzucamy nasze propozycje.

Zamawianie jedzenia z dowozem stało się dla wielu z nas codziennością, od kiedy trwa pandemia i nie działają restauracje. Osoby, które z różnych powodów nie gotują i dotychczas jadały na mieście, teraz wybierają tę opcję lub cateringi dietetyczne. O ile miło od czasu do czasu zjeść sushi, chińszczyznę czy pizzę, o tyle na co dzień wielu z nas wybiera potrawy rodzimej kuchni. Jak znaleźć smaczne polskie jedzenie na dowóz? W Warszawie jest wiele restauracji oferujących je w menu. Oto ranking 10 najlepszych według nas.  

Kuchnia Polska – Warszawa 

W Warszawie nie ma większego problemu z dostępnością najróżniejszego jedzenia na dowóz. Nawet w środku nocy możemy tu zamówić pizzę czy burgery. W ciągu dnia bez problemu znajdziemy bogatą ofertę kuchni z całego świata. A co z kuchnią polską? 

Wielu z nas potrawy kuchni polskiej uznaje za swoje ulubione, ponieważ kojarzą nam się z rodzinnym domem, z obiadami, które przygotowywali dla nas rodzice czy dziadkowie. Tradycyjny schabowy to dla części z nas obowiązkowy punkt w tygodniowym menu. Gdzie mają szukać osoby, które nie gotują, ponieważ nie lubią, nie chcą lub nie potrafią, a mają ochotę zjeść polskie jedzenie? Warszawa obfituje w miejsca, które serwują najwyższej jakości potrawy kuchni polskiej. 

Polskie jedzenie na dowóz w Warszawie – ranking 

10. Papu 

Z Mokotowa może do nas przyjechać jedzenie przygotowane w restauracji Papu. Właściciele oferują nie tylko bogate menu lecz także catering dietetyczny. W menu znajdziemy wiele tradycyjnych polskich potraw, m.in. pierogi na wiele sposobów, w tym tak zwane ruskie, które tak naprawdę są polskie czy klasyczny tatar z polędwicy wołowej.  

9. AleGloria 

Restauracja Magdy Gessler oferuje oczywiście tradycyjne polskie potrawy, smaczne "jak u mamy". W menu znajdują się m.in. śledzie w oleju lnianym, pierogi według przepisu właścicielki czy kotlet z młodego wieprza.  

8. Kuźnia smaku 

W ofercie tej restauracji znajdziemy potrawy na dowóz, które pokażą nam, że polska kuchnia w żadnym wypadku nie jest nudna. Możemy od nich zamówić choćby udo gęsie podawane na modrej kapuście, miodową kaczkę z pieca czy kotleciki jagnięce kostką.  

7. Soul kitchen 

Przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie mieści się restauracja o nazwie Soul Kitchen. Możemy z niej zamówić m.in. befsztyk z polskiej sezonowanej wołowiny, botwinkę z wiejskim jajkiem, żurek oraz pieczoną kaczkę. 

6. Stolica 

To wysokiej klasy restauracja, która oferuje zarówno jedzenie na wynos, na dowóz, jak i catering dietetyczny. W menu znajdziemy m.in. befsztyk z sarny, ręcznie lepione pierogi, żurek na wędzonce z jajkiem czy karmonadel warszawski.  

Zobacz wideo A może mielony?

5. Gościniec – polskie pierogi

Już w nazwie restauracji kryje się jej największa specjalność – polskie pierogi. W menu znajdziemy wiele rodzajów pierogów, różnie podawanych, z ciekawymi dodatkami, pysznym farszem, a ponadto m.in. żurek w chlebie czy placki ziemniaczane.  

4. Stary dom 

Restauracja z tradycyjną kuchnią w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oferuje m.in. śledzie w oleju lnianym, galaretkę w wieprzowych nóżek, pasztety, schaby i boczki wypiekane każdego dnia, flaczki po warszawsku czy kotlety mielone.  

3. Delicja polska 

Restauracja o tej nazwie oferuje same polskie specjały, m.in. tatar wołowy, pasztet z dziczyzny, rosół,  domowe pierogi, perliczkę z kasztanami czy zrazy wołowe.  

2. Halka 

Po samej nazwie możemy się domyślać, co czeka nas w menu restauracji Halka. Znajdziemy tam i staropolski żurek i pomidorową, a także rosół z kaczki, schabowy z chrupiącą panierką czy gołąbki. 

1. Future & Wine 

Na warszawskim Muranowie znajduje się restauracja Future & Wine. Mimo anglojęzycznej nazwy w menu znajdziemy tradycyjne polskie dania, m.in. rosół, żur na zakwasie, kotlet schabowy z kością z Podlasia czy tatar z sezonowanej polędwicy wołowej. Klienci oceniają kuchnię jako „wzorową”. Warto zamówić chociaż raz. 

Macie swoje ulubione miejsca?

<<Reklama>> DOMOWE SMAKI NA ZAMÓWIENIE. Twoja ulubiona Stołówka Online >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.