Ile kosztują czereśnie? W jednym ze sklepów cena dosłownie zwala z nóg

Sezon na czereśnie jeszcze się nie zaczął, jednak pierwsze owoce można już dostać w sklepach. Ile kosztują czereśnie? Na razie zapomnijmy o 8 zł za kilogram. W jednym z podwrocławskich sklepów liczą za nie jak za zboże.

Ile kosztują czereśnie? Coraz więcej

Pierwsze miesiące tego roku nie były zbyt łaskawe dla rolników i sadowników. Przeciągająca się zima oraz późne przymrozki sprawiły, że ilość i jakość zbiorów może być mocno obniżona. W dodatku na te krajowe będziemy musieli poczekać nieco dłużej, niż zwykle:

TruskawkiW tym roku trochę poczekamy na krajowe truskawki. Ceny? "Tanio nie będzie"

Ile kosztują czereśnie? W szczycie sezonu ceny zaczynają się już od około 8 złotych za kilogram, zdarza się, że dostajemy je też za 20 czy 30 złotych. A ile kosztują teraz? Choć najgorętszy czas przypada raczej na czerwiec i lipiec, w niektórych miejscach już można je dostać. Jak donosi portal Business Insider, do śniadaniówki TVN dotarła informacja o niebotycznej kwocie, jaką trzeba za nie zapłacić w jednym ze sklepów. W Wilkszynie koło Wrocławia zapłacimy bowiem... 163,99 zł za kilogram czereśni.

Zobacz wideo Jak pozbyć się pestek czeresnie bez drylownicy? Mamy sposób!

To nie pierwsza sytuacja, gdy sprzedawcy za czereśnie liczą tak dużo. Rok temu w wielu miejscach również trzeba było za nie sporo zapłacić. Choć nie były to kwoty aż tak wysokie:

Czereśnie są bardzo zdrowe. A co z ich ogonkami?Czereśnie w tym roku będą towarem luksusowym? Ceny zwalają z nóg

Trzeba przyznać, że prawie 164 zł za kilogram czereśni naprawdę robi wrażenie. A jak z owocami w waszych miejscowościach? Spotkaliście się z taką drożyzną?

Więcej o: