By walczyć z papierowymi kubkami... rozsypali je na podłodze. Bunt angielskiej kawiarni

Plastikowe kubeczki, sztućce i talerzyki to zmora XXI wieku. Choć papierowe odpowiedniki są nieco lepsze, w dalszym ciągu stanowią problem - otóż mało kto oddaje je do recyklingu. Z tym problemem postanowili zmierzyć się właściciele jednej z angielskich kawiarni.

Papierowe kubeczki są lepsze od plastikowych? Jest jeden haczyk

Za plastikowe naczynia i sztućce wzięły się już odpowiednie organy Unii Europejskiej. Już za kilka tygodni nie będziemy mogli z nich korzystać:

UE wzięła się za jednorazowe sztućce, słomki i talerzyki. W tym roku przestaniemy ich używaćUE wzięła się za jednorazowe sztućce i talerzyki. W tym roku to koniec

Problemem jednak w dalszym ciągu pozostają kubeczki papierowe, a raczej niby papierowe bowiem by zapewnić odpowiedni poziom szczelności, są one pokrywane warstwą plastikową. Mimo to takie kubeczki wciąż nadają się do recyklingu. Jednak jest jedno "ale" - mało kto je segreguje.

Zobacz wideo Co do kawy? Genialne tarty grejfrutowe

Setki kubeczków na podłodze kawiarni, która walczy z kubeczkami

By walczyć z tym zjawiskiem, właściciele angielskiej kawiarni Otto's Coffee House & Kitchen w Sevenoaks w Kent postanowili zmienić zasady działania. Podjęli dość kontrowersyjną decyzję, by nie obsługiwać już klientów, którzy przychodzą bez własnego kubka. Mało tego, swoje stanowisko ogłosili w dość głośny sposób - w kawiarni rozsypali setki kubeczków. Tym samym chcieli zwrócić uwagę na fakt, że w Wielkiej Brytanii aż 9 na 10 z nich nie jest poddawanych recyklingowi. O całej akcji możemy przeczytać na profilu Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste:

Akcja jest szeroko komentowana przez środowiska zero waste. Zdecydowanie zwraca uwagę na problem nierecyklingowania śmieci, które do recyklingu jak najbardziej się nadają.

Plastik odchodzi do lamusa. Często zastępujemy go papierem lub szkłem. Czy to też jest eko? WyjaśniamyPapier zamiast plastiku dla dobra planety? Niekoniecznie jej pomagasz

W Polsce w wielu miejscach można kupować kawę do własnego kubka. Wiedzieliście o tym? Korzystacie?

Więcej o: