Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Sprawdzamy, gdzie będzie można zrobić zakupy

Długi weekend czerwcowy wypada już w tym tygodniu. W czwartek obchodzimy Boże Ciało, które jest dniem wolnym od pracy. Wiele osób zastanawia, czy 4 czerwca są otwarte sklepy, ponieważ tego dnia sporo pracowników postanawia przedłużyć weekend. Zatem, czy 4 czerwca są otwarte sklep? Sprawdzamy.

Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Co z restauracjami?

Boże Ciało 2021 wypada 3 czerwca, czyli o kilka dni wcześniej niż rok temu, gdy obchodziliśmy je 11 czerwca. To dzień ustawowo wolny od pracy. Wiele osób postanawia wziąć więcej wolnego i przedłużyć sobie weekend o piątek po Bożym Ciele, dlatego pracodawcy mogą mieć pewne trudności w zaplanowaniu pracy sklepów. Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Co z Bożym Ciałem?

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte?

Niektóre lokale usługowe mogą być otwarte w święto. Wszystko zależy od tego, kto je prowadzi. Jeśli w lokalu usługowym pracuje właściciel, może sklep być otwarty w dzień świąteczny. Czy 3 czerwca są otwarte sklepy? Spośród sieciówek funkcjonować mogą jedynie niektóre sklepy franczyzowe takie, jak Carrefour, Intermarche oraz Żabka. O to, które będą otwarte należy dowiadywać się indywidualnie w interesujących nas lokalach. Podobnie sprawa wygląda w kwestii sklepów niesieciowych. Każdy właściciel decyduje o tym, czy jego sklep pozostanie otwarty w Boże Ciało.

TruskawkiPracowniczka uratowała owoce przeznaczone na śmietnik. Dostała wypowiedzenie

Czy w Boże Ciało restauracje są otwarte?

Jeśli interesuje was to, czy w Boże Ciało restauracje są otwarte, śpieszymy z odpowiedzią. Ich funkcjonowanie w ten dzień jest możliwe. Podobnie jak w przypadku sklepów, to, czy będą otwarte zależy od decyzji właściciela lub osoby, odpowiedzialnej za prowadzenie knajpy.

Zobacz wideo Cruffin cynamonowy. Poetycja przekąska!

Czy 4 czerwca są otwarte sklepy?

Wygląda na to, że tego dnia wiele lokali handlowych będzie funkcjonowało normalnie, zatem będziemy mogli zrobić w nich zakupy. Niektóre jednak będą otwarte w innych godzinach. Jakich? Poniżej lista najpopularniejszych sieciówek:

  • Biedronka - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Lidl - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Aldi - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Intermarche - każdy sklep otwarty w godzinach indywidualnie ustalonych przez właściciela, szczegółowe dane można znaleźć na stronie sieci lub w konkretnych lokalach,
  • Carrefour - sklepy poza franczyzowymi otwarte w standardowych godzinach, franczyzowe zależnie od woli właściciela,
  • Kaufland - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Żabka - sklepy otwarte w standardowych godzinach.

Podobnie, jak w Boże Ciało, restauracje będą mogły normalnie funkcjonować także przez pozostałe dni długiego weekendu. Wszystko zależy od woli właściciela.

Ceny drobiu mogą niebawem wzrosnąćZa kurczaka zapłacimy więcej? Niewykluczone. Ceny drobiu mają podskoczyć

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte?

W Boże Ciało sklepy czynne będą więc zależnie od woli właścicieli w przypadku tych franczyzowych. Pozostałe muszą zostać zamknięte. Warto pamiętać też o ostatnim dniu tygodnia. 6 czerwca niedziela handlową nie jest. Tego dnia nie zrobimy zakupów w innych miejscach niż niektóre sklepy franczyzowe oraz prowadzone przez właścicieli.

Więcej o: