Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Sprawdzamy, gdzie będzie można zrobić zakupy

Długi weekend czerwcowy wypada już w tym tygodniu. W czwartek obchodzimy Boże Ciało, które jest dniem wolnym od pracy. Wiele osób zastanawia, czy 4 czerwca są otwarte sklepy, ponieważ tego dnia sporo pracowników postanawia przedłużyć weekend. Zatem, czy 4 czerwca są otwarte sklep? Sprawdzamy.

Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Co z restauracjami?

Boże Ciało 2021 wypada 3 czerwca, czyli o kilka dni wcześniej niż rok temu, gdy obchodziliśmy je 11 czerwca. To dzień ustawowo wolny od pracy. Wiele osób postanawia wziąć więcej wolnego i przedłużyć sobie weekend o piątek po Bożym Ciele, dlatego pracodawcy mogą mieć pewne trudności w zaplanowaniu pracy sklepów. Czy 4 czerwca są otwarte sklepy? Co z Bożym Ciałem?

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte?

Niektóre lokale usługowe mogą być otwarte w święto. Wszystko zależy od tego, kto je prowadzi. Jeśli w lokalu usługowym pracuje właściciel, może sklep być otwarty w dzień świąteczny. Czy 3 czerwca są otwarte sklepy? Spośród sieciówek funkcjonować mogą jedynie niektóre sklepy franczyzowe takie, jak Carrefour, Intermarche oraz Żabka. O to, które będą otwarte należy dowiadywać się indywidualnie w interesujących nas lokalach. Podobnie sprawa wygląda w kwestii sklepów niesieciowych. Każdy właściciel decyduje o tym, czy jego sklep pozostanie otwarty w Boże Ciało.

Czy w Boże Ciało restauracje są otwarte?

Jeśli interesuje was to, czy w Boże Ciało restauracje są otwarte, śpieszymy z odpowiedzią. Ich funkcjonowanie w ten dzień jest możliwe. Podobnie jak w przypadku sklepów, to, czy będą otwarte zależy od decyzji właściciela lub osoby, odpowiedzialnej za prowadzenie knajpy.

Zobacz wideo Cruffin cynamonowy. Poetycja przekąska!

Czy 4 czerwca są otwarte sklepy?

Wygląda na to, że tego dnia wiele lokali handlowych będzie funkcjonowało normalnie, zatem będziemy mogli zrobić w nich zakupy. Niektóre jednak będą otwarte w innych godzinach. Jakich? Poniżej lista najpopularniejszych sieciówek:

  • Biedronka - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Lidl - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Aldi - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Intermarche - każdy sklep otwarty w godzinach indywidualnie ustalonych przez właściciela, szczegółowe dane można znaleźć na stronie sieci lub w konkretnych lokalach,
  • Carrefour - sklepy poza franczyzowymi otwarte w standardowych godzinach, franczyzowe zależnie od woli właściciela,
  • Kaufland - sklepy otwarte w standardowych godzinach,
  • Żabka - sklepy otwarte w standardowych godzinach.

Podobnie, jak w Boże Ciało, restauracje będą mogły normalnie funkcjonować także przez pozostałe dni długiego weekendu. Wszystko zależy od woli właściciela.

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte?

W Boże Ciało sklepy czynne będą więc zależnie od woli właścicieli w przypadku tych franczyzowych. Pozostałe muszą zostać zamknięte. Warto pamiętać też o ostatnim dniu tygodnia. 6 czerwca niedziela handlową nie jest. Tego dnia nie zrobimy zakupów w innych miejscach niż niektóre sklepy franczyzowe oraz prowadzone przez właścicieli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.