Astronauta przygotował naleśnika w kosmosie. Ale większe emocje wywołała inna kwestia

Astronauta przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zatęsknił za swoim ulubionym danie i postanowił je przygotować. Zobaczcie, jak wygląda naleśnik z czekoladą i truskawkami w stanie nieważkości.

W menu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, orbitującej Ziemię, raczej nie należy spodziewać się rarytasów. Thomas Pasquet, dowódca ISS, postanowił przyrządzić swoją ulubioną potrawę - naleśniki z czekoladą i truskawkami. Nagranie z lewitującym plackiem, opublikowane przez Europejską Agencję Kosmiczną, podbija internet.

Zobacz wideo

Dowódca się nie popisał

Naleśniki z czekoladą i truskawkami to... trochę przesadzone określenie. Pasquet po prostu posmarował gotowy placek tortilli kremem czekoladowym i udekorował truskawkami. Jak przyznał astronauta:

Oto mój największy popis kulinarny: naleśnik z czekoladą i truskawkami. Nie osądzajcie mnie za to, że zamiast naleśnika jest placek tortilla

Umiejętności kulinarne astronauty oczywiście nikomu nie zaimponowały. Jak sam przyznał, jego załoga była rozczarowana, że jej dowódca nie potrafi gotować. - Wstydź się, Francuzie! - żartował Pasquet. 

Pod tym linkiem możecie zobaczyć lewitujący naleśnik Pasqueta. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.