We Francji pizzę robi robot. Włoch wykrzyknąłby "Mamma mia!"?

We Francji otwarto pierwszą pizzerię, w której pizze dla klientów od początku do końca przygotowują maszyny. Zobaczcie, jak wygląda ten proces.

Osiemdziesiąt pizz - tyle w jedną godzinę jest w stanie przygotować robot-pizzaiolo we francuskiej restauracji "Pazzi". To pierwsza na świecie pizzeria, w której personel pracuje tylko po to, by utrzymać w czystości stoliki i porozmawiać z gośćmi. Przyrządzeniem pizzy zajmują się maszyny.

Zobacz wideo Zielone na talerzu - pizza z bobem

Pizza od robota

Klienci składają zamówienia przy samoobsługowej kasie, a następnie maszyna przyrządza na ich oczach pizzę z wybranymi składnikami. Robot wrzuca ją także do pieca, po upieczeniu pakuje do tekturowego pudełka i podaje klientowi. Nie wierzycie? Sami zobaczcie.

Ceny w pizzerii wahają się od 7 do 13,6 euro. "Pazzi" to nie pierwsza restauracja, w której posiłki dla klientów przygotowywały maszyny. W San Francisco do czerwca 2020 roku działała burgerownia obsługiwana przez roboty. Aktualnie trwają prace nad rozwojem tego typu technologii. Start-up ze Szwecji pracuje nad robotem samodzielnie przygotowującym i podającym lody, firma z Francji chce przygotować maszynę przyrządzającą dania z woka. Prace w podobnym kierunku podjęli także Amerykanie. 

Ciekawi jesteście, jak smakuje pizza wykonana przez robota?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.