Uczestnik programu kulinarnego odciął sobie opuszkę. "Chciał zrobić wszystko zbyt szybko"

Wpadki i wypadki na planie programów telewizyjnych zdarzają się na porządku dziennym. Szczególnie wiele emocji wzbudzają te związane z gotowaniem - w końcu w kuchni może się naprawdę wiele zdarzyć.

Dłoń we krwi

Tak się stało w przypadku angielskiego programu "Cooking with the Stars" (czyli "Gotowanie z gwiazdami"). Gospodarze zapraszają gwiazdy do pokazania swoich umiejętności kucharskich, a te... nie zawsze są specjalnie rozwinięte. Ostatnio uświadomił to sobie jeden z uczestników, angielski muzyk Harry Judd. Jak czytamy na portalu The Takeout, już w pierwszych minutach konkurencji... odciął sobie opuszkę palca.

Harry JuddHarry Judd fot. Featureflash Photo Agency / shutterstock.com

Już pierwsze ukrojenie sprawiło, że odciął sobie kawałek palca. Stało się to przez presję, narzuconą na uczestników. Chcieli zrobić wszystko zbyt szybko. Mieli też profesjonalne noże, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia, więc pojawiło się sporo zacięć i nacięć

- powiedziała Emma Willis, jedna z prowadzących program. Dodała też, że muzyk nie przestał wykonywać zadania. Założył dwie warstwy rękawiczek i dokończył wyzwanie. Po godzinie odkrył, że jego dłoń pływa we krwi. Medycy udzielili mu potrzebnej pomocy.

Zobacz wideo Zielony chłodnik ogórkowy z młodymi ziemniaczkami i koperkiem - idealny na upały

Krwawe wpadki na planie

Jak się okazuje, Judd nie był jedyną osobą, która ucierpiała podczas kręcenia programu. Willis wspomniała o kilku zacięciach nożem, a także o fakcie, że jedna z uczestniczek, aktorka Denise Van Outen, nie może używać ostrych noży, więc korzystała z tępych.

Jednak umiejętności uczestników to jedno, a zapewnienie bezpieczeństwa to drugie. Może noże naostrzone do granic możliwości to nie najlepszy pomysł? A może warto przed programem przeprowadzić krótki instruktaż, jak bezpiecznie posługiwać się przyborami?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.