Zauważyliście, że na spodach kubków z sieciówki są rowki? Nie zgadniecie, po co tam są

Kubek jak kubek - powiedzielibyście. Jednak kubki z Ikei mają pewną cechę, która je odróżnia od innych. Na spodach znajdują się specyficzne rowki. Po co tam są?

Do czego służą rowki na spodach kubków z Ikei?

Nie, to nie jest błąd w produkcji. Rowki na spodach kubków z Ikei rzeczywiście powstały w jakimś celu. Jakim? Teorii jest kilka.

Według jednej z nich służą one do lepszej stabilizacji naczyń na blacie - dzięki nim kubki mają stać stabilnie i się nie ślizgać. Trudno jednak o potwierdzenie tej teorii. Pojawiają się też inne głosy, jakoby rowki miały pełnić rolę w utrzymaniu odpowiedniej temperatury napoju. Za to jednak odpowiedzialny jest sam materiał, z którego wykonane są naczynia, a także jego grubość.

Zobacz wideo Tort szwedzki - poezja!

Zatem po co ten rowek? Odpowiedź okazuje się naprawdę banalnie prosta. Kubki z sieciówki nadają się do mycia w zmywarce i to właśnie w tym procesie rowki mają spełniać swoją rolę. Chodzi o łatwiejsze spływanie wody, która gromadzi się na spodach odwróconych kubków. Dzięki temu efektywniejsze jest i samo mycie, i późniejsze wyciąganie ze zmywarki. W końcu ile razy zdarzyło się wam przechylać taki kubek i wylewać na ziemię wodę, której nie zauważyliście? Nam zdecydowanie zbyt wiele.

Proste, ale genialne. Nieprawdaż?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.