Ciastoturystyka zawładnęła Tatrami. A wy dalej tylko na kwaśnicę?

Góry to zawsze świetna opcja na urlop. Czy słońce, czy deszcz, lato czy zima - zawsze oferują szereg ciekawych zajęć, a przede wszystkim widoków. Okazuje się jednak, że nie wszyscy jeżdżą w góry tylko po to, by po nich pochodzić.

Majestatyczne góry, gorąca kwaśnica i pyszna, domowa szarlotka

Czy może być coś lepszego po lub w trakcie górskich wędrówek, czy wręcz wspinaczek, niż gorący żurek albo parząca brodę kwaśnica? Wygląda na to, że jak najbardziej. Mało tego, ten rodzaj turystyki wcale nie jest nowy, choć zdecydowanie zbyt rzadko się o nim mówi. Okazuje się, że wiele osób w góry jeździ także po to, by w tatrzańskich schroniskach spróbować ciast. Są to przeważnie pyszne, tradycyjne wypieki, które smakują jak w domu.

Całkiem niedawno pisaliśmy o Janku Wojtkowskim, który za cel obrał sobie wszystkich osiem tatrzańskich schronisk i w każdym z nich postanowił spróbować szarlotki. Na podstawie kulinarnych doświadczeń przygotował własny, obiektywny ranking, choć — trzeba przyznać — jego metody i punktacja wyglądają całkiem profesjonalnie i spokojnie mogłyby zostać zastosowane w takim "badaniu"
na większą skalę.

 

Więcej o tatrzańskich szarlotkach znajdziecie w poniższym artykule. Przygotowaliśmy też boski, tradycyjny przepis na dużą blachę — bo nie ma co się patyczkować.

Ciastoturystyka od zawsze w sercach prawdziwych ciastożerców

Ostatnio swoim doświadczeniem podzieliła się także właścicielka firmy Wielorazówka, prowadząca profile na Instagramie i TikToku o tej samej nazwie, która w tym roku została także laureatką listy Forbesa "25 przed 25". Na swoich mediach społecznościowych opublikowała nagranie, w którym w dowcipny sposób pokazuje swoją kolejną, poza prowadzeniem biznesu, pasję — ciastoturystykę.

Ja, tłumacząc wszystkim, że w chodzeniu po górach tak naprawdę chodzi o próbowanie ciasta dnia w każdym mijanym schronisku.

- widzimy na filmiku. Pod postami na TikToku i Instagramie pojawiła się masa komentarzy. Okazuje się, że pyszne schroniskowe ciacha są celem większej liczby osób.

Zobacz wideo
Tak, dokładnie o to chodzi.
O matko, myślałam, że jestem jedyna. Dzięki, że jest nas więcej.
Dokładnie tak! Po to człowiek się tyle wspina, bo na końcu szarlotka w schronisku.

Jeśli w najbliższym czasie nie zapowiada się u was podróż w góry, nic straconego. Pyszną szarlotkę przygotujcie sami. Jakie ciacho z jabłkami zrobić? Kilka inspiracji przygotowaliśmy dla was w osobnym artykule:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.