Jakie dania Polacy zamawiają najchętniej? W rankingu głównie zagraniczne potrawy. Zaskoczeni?

Jedzenie na dowóz w ostatnich miesiącach stało się bardziej popularne niż kiedyś. Jakie dania zamawiamy najchętniej? Choć kuchnia polska radzi sobie nieźle, to jednak królują specjały zagraniczne.

Więcej przepisów i porad kulinarnych znajdziesz na stronie www.gazeta.pl

Długie miesiące lockdownu w branży gastronomicznej i idący za tym brak możliwości spotykania się w restauracjach, sprawiły, że coraz chętniej korzystamy z usługi dostawy jedzenia z naszej ulubionej knajpy. Pyszne.pl opublikowało raport z podsumowaniem, jakie potrawy w 2021 roku zamawialiśmy najchętniej. Ciekawi?

Na podium klasyka

Najchętniej zamawianą potrawą jest pizza - nie ma tu żadnego zaskoczenia. Na drugim miejscu znalazły się hamburgery, na trzecim zaś kebab. Kolejne najczęściej kupowane dania to pad thai i kotlet schabowy.

Zobacz wideo

Ogółem Polacy najchętniej wybierają dania kuchni włoskiej, chińskiej i japońskiej. To kuchnie "ulubione od zawsze" w naszym kraju. Tradycyjne potrawy kuchni polskiej cieszą się jednak coraz większych zainteresowaniem w dowozie. Kuchnia polska odnotowała wzrost zainteresowania o 15%, na równi z kuchnią arabską. O 18% wzrosło zaś zainteresowanie potrawami amerykańskimi, greckimi i tajskimi.

Wege rośnie w siłę

Coraz większe zainteresowanie dotyczy też dań wegetariańskim. W 2021 roku wzrosło ono aż o 49%. Najchętniej wybieramy po prostu pizzę wegetariańską, na kolejnych miejscach są burgery i sajgonki. W wypadku kuchni wegańskiej na podium znalazł się roślinny kebab, ponownie burgery oraz nuggetsy

Od żołądka do serca

Według raportu dniem, w którym odnotowano najwięcej zamówień były... walentynki. Co ciekawe, najwięcej użytkowników wskazało, że jedzenie na dowóz zamawia po prostu dla siebie i partnera lub partnerki, jeśli zaś chodzi o płeć zamawiających, to rozkładają się one dokładnie po połowie. 

Pełny raport znajdziecie pod tym linkiem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.