Jakie są nowe obostrzenia? Wśród nich m.in. kolejne limity w restauracjach

7 grudnia rząd ogłosił kolejne restrykcje związane z pandemią. To m.in. obowiązkowe szczepienia dla kilku grup, powrót nauki zdalnej, a także nowe limity, w tym również w restauracjach. Jakie są nowe obostrzenia?

Na wtorkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia. Choć zaznaczył, że liczba zakażeń jest stabilna, to jednak sytuacja w różnych częściach kraju wygląda inaczej, a nie ułatwia jej omikron, czyli nowa mutacja koronawirusa.

Jakie są nowe obostrzenia?

W związku z tym władza podjęła decyzję o wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Jakie są nowe obostrzenia? To między innymi nowe limity w kilku miejscach, w tym także w restauracjach. Od 15 grudnia w lokalach gastronomicznych (restauracjach, barach) oraz w hotelach, kinach, teatrach czy obiektach sportowych, limity zostaną zmniejszone do 30 procent.

Co ważne, do limitów nie będą liczone osoby zaszczepione. Jednak warunkiem, aby tak się stało, jest weryfikacja przez przedsiębiorcę certyfikatów covidowych. Przypomnijmy, że od 1 grudnia limit w restauracjach wynosił 50 proc. i osoby zaszczepione nie były do niego liczone. 

Jednak nie tylko lokale gastronomiczne muszą liczyć się z nowymi obostrzeniami. Dotyczy to także dyskotek oraz innych miejsc do tańczenia, których działalność od 15 grudnia będzie zawieszona. Z kolei 31 grudnia i 1 stycznia liczba osób w lokalach zamkniętych może wynosić najwyżej 100.

Pełną listę zaktualizowanych obostrzeń znajdziecie w poniższych tekstach:

Choinkowa bombka przedstawiająca Mikołaja w maseczce (zdjęcie ilustracyjne)Nowe obostrzenia. Wśród nich okresowy powrót do nauki zdalnej [LISTA]

Konferencja Adama Niedzielskiego ws. obostrzeńObowiązkowe szczepienia dla trzech zawodów. "Decyzje bardziej radykalne"

tKonferencja ministra zdrowia w rzadzie PiS Adama Niedzielskiego ws. obostrzen zwiazanych z kolejna fala koronawirusaNauka zdalna 2021/22. Minister Adam Niedzielski podał termin zamknięcia szkół

Zobacz wideo
Więcej o: