Tego nie jedz przed snem, bo sobie zaszkodzisz. Jakich produktów unikać? [LISTA]

Jeśli chcemy się dobrze wyspać powinniśmy szczególnie unikać niektórych potraw przed pójściem spać. Czego lepiej nie jeść przed zaśnięciem, aby następnego dnia obudzić się wypoczętym? Przygotowaliśmy listę produktów, których szczególnie powinniśmy się wystrzegać przed pójściem do łóżka.

Najważniejszą zasadą, która zapewni nam dobry sen jest to, aby kolację zjeść minimum trzy godziny przed zaśnięciem. Dzięki temu, układ pokarmowy ma szansę spokojnie przetrawić i skupić się na przygotowaniu naszego organizmu do snu. Inną, także ważną zasadą, jest też nieprzejadanie się. Takie "jedzenie na zapas" nie wpływa korzystnie na nasz organizm, a szczególnie - tuż przed snem.

Zobacz wideo Kolacja od Darka: filet z sandacza

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Unikaj tych potraw, a obudzisz się wypoczęty

Osoby, które liczą na spokojny, zdrowy, a nawet sprzyjający odchudzaniu sen muszą pamiętać o tym, aby nie jeść smażonych, tłustych, bogatych w węglowodany potraw. Unikaj wszelkiego rodzaju makaronów, doprawionych ciężkimi i ostrymi sosami. Wątroba nie będzie w stanie sobie tak szybko z nimi poradzić. Potrzebuje czasu.

Jeśli dbamy o linię, również powinniśmy się wystrzegać słonych czipsów, słodkich ciastek i alkoholu. Są to produkty z grupy tych, po których zasypianie wychodzi bardzo ciężko, nocą częściej się wybudzamy, a rano jesteśmy zmęczeni i niewyspani. Eksperci również radzą, aby przed snem nie pić kawy i nie jeść produktów bogatych w kofeinę, ponieważ również będzie to powodowało problemy z zaśnięciem.

Kolacja powinna być lekkostrawna, czyli co możemy jeść do poduszki

Specjaliści od żywienia radzą, aby nasza kolacja była lekkostrawna i niskokaloryczna. Dzięki temu położymy się bez wzdęć i uczucia przepełnienia w brzuchu. Dobrym posunięciem będzie jedzenie warzyw lub past na kolację, do których możemy dobrać pieczywo razowe. Będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż ciężkostrawne i wysokokaloryczne jedzenie.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: