"Milionerzy". Kulinarne pytanie zaskoczyło uczestnika. Jakie kluski mają kształt rombów?

W "Milionerach" pojawiają się zagadnienia z różnych dziedzin. W 534. odcinku teleturnieju uczestnik musiał wykazać się wiedzą kulinarną, a samo pytanie dotyczyło... kształtu klusek. Mężczyzna poprosił o koło ratunkowe.

Interesujesz się kulinariami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Czas na przetwory! Jak przygotować kurki i czereśnie, zawekować słoiki i odkleić z nich etykiety?

W 543. odcinku iście kulinarne pytanie zaskoczyło uczestnika "Milionerów". Mężczyzna długo zastanawiał się nad odpowiedzią i postanowił skorzystać z koła ratunkowego. Pan Mateusz musiał przypomnieć sobie kształty znanych mu klusek. Jak mu poszło?

Jakie kluski mają kształt rombów? Z pozoru proste zagadnienie sprawiło wiele trudności

W pewnym momencie Hubert Urbański zadał pytanie dotyczące kulinariów. Brzmiało ono: Które kluski, gdy patrzymy na nie z góry, zazwyczaj przypominają romby? Uczestnik musiał wybrać prawidłową odpowiedź spośród czterech wymienionych:

  • A: lane,
  • B: leniwe,
  • C: kładzione,
  • D: śląskie.

Pan Mateusz głośno rozmyślał nad odpowiedzią. Przyznał na antenie, że miał okazję spróbować wszystkich rodzajów klusek. Nie mógł sobie jednak przypomnieć kształtu niektórych z nich. Z odpowiedzi od razu wykluczył kluski lane i kładzione. Co ciekawe, w domu gracza tych pojęć używało się naprzemiennie. Uczestnik nie był pewny prawidłowej odpowiedzi, poprosił więc o koło ratunkowe 50/50. 

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie o kształt klusek

Po krótkim zastanowieniu pan Mateusz wybrał prawidłową odpowiedź, czyli B. Chodziło o kluski leniwe. Faktycznie, gdy patrzymy na nie z określonej perspektywy, to swoim kształtem przypominają figurę geometryczną. Ta odpowiedź pozwoliła mu na dalszą grę. 

"Milionerzy". Inne, ciekawe pytania kulinarne

W odcinku 540. uczestnik zastanawiał się nad tym, jaki składnik należy dodać do tradycyjnego pasztetu. Po namyśle poprosił o pomoc żonę, tym samym korzystając z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela".

W innym odcinku padło pytanie dotyczące tarki do wasabi, a uczestnik musiał odpowiedzieć, z jakiego materiału robi się to narzędzie.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.