Sieć McDonald's wprowadza do menu Ukraińskiego Burgera. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie

Popularna na całym świecie sieć restauracji McDonald's wprowadza do menu Ukraińskiego Burgera, który będzie dostępny w polskich restauracjach. Cześć dochodu ze sprzedaży ma zostać przekazana na pomoc Ukrainie. Zdradzamy cenę kanapki oraz jej składniki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W polskich restauracjach McDonald's w środę 27 kwietnia do menu została wprowadzona nowość - Ukraiński Burger. Dochód ze sprzedaży nowej kanapki ma być częściowo przekazany na pomoc Ukrainie. Poniżej zdradzamy szczegóły oferty oraz składniki nowej pozycji dostępniej w McDonald's. 

Ukraiński Burger w McDonaldsUkraiński Burger w McDonald's. Ile kosztuje? Część zysków na pomoc Ukrainie

Nowość w McDonald's - Ukraiński Burger

Nowością wprowadzoną do menu popularnej amerykańskiej sieci fast food jest Ukraiński Burger. Kanapka z puszystej, ciemnej bułki pszennej zawiera chrupiącego kurczaka, bekon, ser cheddar, świeżego pomidora i szatkowaną sałatę. Smak został wzbogacony o dwa sosy: czosnkowy i miodowo-musztardowy. Warto wspomnieć, że takie same burgery serwowane są w ukraińskich restauracjach sieci. Cena nowego burgera to - 15,70 zł, a część środków ze sprzedaży ma trafić do Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. 

Zobacz wideo Czy Rosjanie będą tęsknić za McDonald's?

McDonald's przekaże część przychodu na pomoc w Ukrainie

Na oficjalnej stronie McDonald's oraz Facebooku, poza składnikami nowego Ukraińskiego Burgera możemy przeczytać:

Chcemy, by w naszych restauracjach każdy mógł poczuć się jak u siebie, a nasze drzwi są otwarte dla wszystkich. Dlatego czasowo w menu McDonald's pojawia się Ukraiński Burger, który do tej pory był dostępny w McDonald's Ukraina. Wprowadzamy go do oferty, by umożliwić wsparcie organizacji niosących pomoc potrzebującym. 3 zł z każdego burgera przekażemy na pomoc humanitarną w Ukrainie.

McDonald's poinformował, że 3 zł z każdej sprzedanej kanapki trafi do Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. Dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska Anna Borys podkreśliła, na co konkretnie zostaną przekazane pieniądze:

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz

Źródło: mcdonalds.pl

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: