Czy sklepy spożywcze są otwarte we wtorek 3 maja? Sprawdzamy, gdzie można zrobić zakupy w majówkę

W długi weekend majowy większość sklepów działa inaczej niż na co dzień. Wiele osób zastanawia się więc, czy sklepy spożywcze są otwarte we wtorek 3 maja? Dla zapominalskich mamy listę otwartych miejsc w majówkę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Długi weekend majowy to okres wyczekiwany przez wszystkich. Sezon grillowy, imprezowy i towarzyski właśnie się rozpoczyna, to także moment na odpoczynek, podróże i beztroski czas. Warto jednak pamiętać, że w najbliższe święta większość sklepów będzie zamknięta. Dla wszystkich, którzy odkładali zakupy, mamy listę sklepów otwartych w majówkę.

Zakupy (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2022. Czy sklepy będą czynne 1, 2 i 3 maja?

Czy sklepy spożywcze są otwarte we wtorek 3 maja?

Wiele osób poszukuje w sieci informacji, na temat tego czy sklepy spożywcze będą otwarte w majówkę 2022. W najbliższą sobotę 30 kwietnia sklepy będą otwarte jak zawsze, ponieważ jest to normalny dzień. Sprawa wygląda nieco inaczej w niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja, ponieważ właśnie wtedy markety będą zamknięte. Powodem jest Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja, które są ustawowo dniami wolnymi od pracy. 

Zobacz wideo Czy ze względu na sytuację w Ukrainie będą otwarte w niedzielę sklepy?

Warto wspomnieć, że w poniedziałek 2 maja 2022 wypada w kalendarzu Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to normalny dzień pracy, dlatego sklepy będą wtedy otwarte.

Gdzie zrobimy zakupy w majówkę? 

Dla wszystkich, którzy odkładali zakupy, mamy dobrą wiadomość. W majówkę otwarte będą sklepy popularnej sieci Żabka. Warto sprawdzić godziny otwarcia interesującego nas punktu przez oficjalną aplikację, ponieważ w zależności od miejscowości mogą się one różnić. Otwarcie Żabki jest zależne od decyzji franczyzobiorcy. 

Zakupy będziemy mogli zrobić także w małych osiedlowych sklepach, gdzie obsłuży nas właściciel sklepu, a także na stacjach benzynowych.

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: