"Milionerzy". Pytanie za 10 tys. o popularny produkt spożywczy. Nie każdy zna jego zastosowanie

W 551. odcinku teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie o produkt spożywczy, który stosowany jest jako odświeżacz oddechu, suchy szampon i antyperspirant. Odpowiedź warta była 10 tys. zł.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W poniedziałkowym odcinku programu "Milionerzy" emitowanym na antenie TVN, swoją grę rozpoczęła Aneta Gardecka. Uczestniczka nie bez problemów dotarła do pytania za 10 tys. zł, które dotyczyło popularnego produktu spożywczego. 

"Milionerzy". Uczestniczka poradziła sobie z dwoma kulinarnymi pytaniami

Już podczas eliminacji do programu kandydaci na milionerów musieli popisać się wiedzą na temat kulinariów. Należało bowiem uszeregować dania w kolejności: zawsze wegańskie, głównie z jaj, zawsze mięsne, głównie z ziemniaków.

Najszybsza okazała się Aneta Gardecka, inżynier lotnictwa i kosmonautyki, która poprawnie uszeregowała odpowiedzi w kolejności: C. tofurnik, B. omlet, A. kurczak z rożna, D. kopytka.

Nie był to jednak koniec pytań o tematyce kuchennej. Jeszcze w tym samym odcinku uczestniczka musiała odpowiedzieć na pytanie: "Który z produktów spożywczych stosowany jest jako odświeżacz oddechu, suchy szampon i antyperspirant?". Do wyboru miała cztery odpowiedzi:

  • A. cukier puder,
  • B. cukier trzcinowy,
  • C. suche drożdże,
  • D. soda oczyszczona

Uczestniczce również to pytanie nie sprawiło większych trudności i zaznaczyła poprawną odpowiedź D. soda oczyszczona. Niestety, dobra passa się wkrótce skończyła, a Aneta zrezygnowała z dalszego uczestnictwa przy następnym pytaniu. Udało jej się jednak wrócić do domu z wygraną wysokości 10 tys. zł.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.