Kto wygrał MasterChef Junior 2022? Finał należał do trzech zdolnych dziewcząt

W niedzielę 15 maja odbył się finał uwielbianego programu MasterChef Junior. To już siódma edycja show, w którym z zapartym tchem śledzimy poczynania młodych adeptów sztuki kulinarnej. Do finałowej rozgrywki stanęły trzy utalentowane dziewczęta - Helena Kłobucka, Ewa Ziemiańska i Wiktoria Chmielewska. Ze statuetką dla najlepiej gotującego dziecka do domu wróciła Hela, jedenstolatka z Poznania.
 

Więcej ciekawostek z kulinarnego świata znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

MasterChef Junior to program, w którym śledzimy zmagania młodych pasjonatów gotowania. W niedzielę 15 maja odbył się finał siódmego już sezonu telewizyjnego show, który umila nam niedzielne wieczory od 26 lutego 2016 roku. Finał siódmej edycji był naprawdę emocjonujący i należał do trzech utalentowanych dziewcząt - Heli Kłobuckiej, Ewy Ziemiańskiej i Wiktorii Chmielewskiej. Ostatecznie najlepsza okazała się Hela Kłobucka - jedenastolatka z Poznania, która oprócz gotowania pasjonuje się także podróżowaniem, szeroko pojętą sztuką, a także ochroną środowiska.

Gdzie można rozpalić ognisko? Należy uważać, by nie narazić się na mandat. Zdjęcie ilustracyjneGdzie można rozpalić ognisko? Należy uważać, by nie narazić się na mandat

Finał programu MasterChef Junior nie należał do najłatwiejszych. Finalistki stanęły bowiem przed trudnym zadaniem, jakim było przygotowanie wykwintnego menu degustacyjnego oraz najlepszego dania z makaronem. Do tego zadania powołane zostały trzy drużyny, w skład których wchodzili także uczestnicy z poprzednich odcinków, a nad wszystkim czuwali opiekunowie - Ania Starmach, Tomek Jakubiak oraz Michel Moran. W rolę jurorów wcielili się wyjątkowo finaliści dorosłej wersji MasterChefa - Maciek Regulski, Renia Semeniuk, Ela Błaszyńska oraz Mariusz Kisiel. Dziewczęta wraz ze swoimi drużynami stanęły na wysokości zadania, a nowy juror programu - Tomek Jakubiak podsumował to tymi słowami:

Poziom w każdej kolejnej konkurencji był coraz wyższy i zostawały z nami coraz bardziej utalentowane dzieciaki. I w końcu grande finale. Do finału doszły trzy niesamowicie zdolne dziewczynki o kulinarnej wyobraźni, jakiej brakuje niejednemu dorosłemu kucharzowi.

Mizeria węgierska (zdjęcie ilustracyjne)Węgierska mizeria - przepis na aromatyczną wersję klasycznej surówki

Ze statuetką dla najlepszego dziecięcego kucharza w Polsce w prawdzie wróciła jedynie Hela, ale wszystkie trzy finalistki zgodnie twierdzą, że udział w programie to było spełnienie ich marzeń, a także doświadczenie przyjaźni i próby charakteru. Ewa Ziemiańska tak opisała to na swoim Instagramie:

Mój udział w programie „MasterChef Junior" to dowód na to, że jeśli kochasz to, co robisz i bardzo czegoś chcesz, to to, skąd pochodzisz, nie ma znaczenia.

Heli, Ewie i Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze do spełniania marzeń.

Zobacz wideo

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: