Tort na komunię u Magdy Gessler to spory wydatek. Cena z dekoracją dla 15 osób to nawet 800 zł

Maj to tradycyjnie czas komunii świętych. Część osób organizuje przyjęcia w domu, część w restauracjach. Niektórzy decydują się zamówić torty i inne ciasta z cukierni. Komunijne desery dostępne są też w cukierni Słodki Słony, która należy do Magdy Gessler. Cena tortu, który można tam kupić, może zbliżać się nawet do tysiąca złotych.

Więcej treści kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przyjęcia komunijne w ostatnich latach przez wiele rodzin są bardzo hucznie obchodzone. Coraz częściej goście zapraszani są na świętowanie do restauracji. Zdarzają się sytuacje, kiedy rodzice zaciągają nawet kredyty, aby przyjęcie było jak najbardziej spektakularne. Trzeba zapłacić bowiem nie tylko za menu, na które składają się zarówno zimne, jak i ciepłe dania, lecz także za udekorowanie lokalu. Wszystko zależy też od liczby gości. Czasem osobno zamawiać trzeba również desery, w tym tort komunijny.

Serwis o2.pl postanowił sprawdzić, ile taki tort kosztuje w cukierni Słodki Słony, która należy do Magdy Gessler. W rozmowie z pracownicą lokalu redaktorzy dowiedzieli się, że torty komunijne sprzedawane są na porcje, nie na wagę. Cena porcji waha się od 35 do 41 zł i jest zależna od smaku ciasta.

Osobno trzeba zapłacić również za udekorowanie deseru. "Na 20-porcjowy tort dekoracja będzie kosztowała dodatkowo 200 zł" - wyjaśnia pracownica cukierni w rozmowie z o2.pl.

 

Jak nietrudno się domyślić, koszt tortu zależy zatem od liczby zaproszonych gości. W najtańszym wariancie, czyli 35 zł za porcję, przy zaproszeniu np. 15 osób zapłacimy 525 zł za sam tort. Do tego dochodzi jeszcze dekoracja. Z kolei najdroższa wersja, czyli 41 zł, to już 615 zł przy 15 osobach. Z dekoracją będzie to ponad 800 zł.

Dziennikarze o2.pl postanowili porównać te ceny z cenami w innych cukierniach. Dowiedzieli się, że ceny wahają się od 65 do 100 zł za kilogram tortu. Wyliczyli więc, że za tort komunijny dla 20 osób trzeba będzie zapłacić około 200 zł. 

Źródło: o2.pl

Zobacz wideo Przepis na idealny tort bezowy. Poprawia humor!

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.