Chipsy Lay's znikają ze sklepów sieci Biedronka. Trwają negocjacje cenowe z producentem

Biedronka wycofuje ze sprzedaży chipsy popularnej marki Lay's. Już na początku 2022 r. można było zauważyć, że produkty znikają z półek sklepu. Powód jest dosyć oczywisty - od ponad pół roku trwają negocjacje cenowe z producentem. Powrót do sprzedaży popularnego brandu stoi zatem pod znakiem zapytania.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Słone przekąski marki Lay's na początku roku zniknęły z sieci sklepów Biedronka. PepsiCo, które jest właścicielem popularnej marki, prowadzi negocjacje z Biedronką od ponad pół roku - toczące się rozmowy dotyczą cen towarów.

Biedronka (zdjęcie ilustracyjne)Dlaczego w Biedronce nie ma już chipsów Lay's? Trwają negocjacje

Chipsy Lay's znikają z półek sklepowych Biedronki 

Sieć Biedronka w rozmowie z Portalem Spożywczym potwierdziła, że marka Lay's zniknęła z oferty sklepu. Powodem są długie negocjacje, które trwają już od końca ubiegłego roku. Od tamtej pory dostawy są wstrzymane, a produkty były dostępne tylko w wybranych sklepach. Znikały z półek bardzo szybko, zwłaszcza w okresie sylwestrowym i karnawałowym. 

Powrót Lay's będzie możliwy, gdy obie firmy dojdą do kompromisu związanego z warunkami współpracy, czyli najprościej mówiąc - z cenami. Na ten moment w sklepach Biedronka znajdziemy produkty flagowej marki sklepu, czyli Top Chips, a także Crunchips, Monster Munch, Wiejskie Ziemniaczki z gamy marki Lorenz oraz Przysnacki należące do Intersnack Poland i Pringles należące do Kellogg’s.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Sieć Biedronka w rozmowie z Portalem Spożywczym skomentowała sytuację następująco: 

Do czasu zakończenia trwających negocjacji pomiędzy siecią Biedronka a naszym partnerem Frito Lay Poland sp. z o.o. nie komentujemy ich wyniku. Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące warunków handlowych współpracy.

Chipsy Lay's znikają z półek nie tylko w Polsce

Negocjacje amerykańskiej firmy trwają także w innych krajach. Holenderski supermarket internetowy Picnic wycofał chipsy Lay's z początkiem 2022 r. - Mamy nadzieję, że spór zostanie wkrótce rozwiązany - przekazał na początku lutego w rozmowie z "Retail Trends" rzecznik prasowy Picnic. 

Z niemieckiej sieci Edeka także wycofano niektóre produkty PepsiCo już w 2021 r. - w tym napoje Pepsi i 7 Up, a także chipsy Lay's. Podobnie jak w pozostałych przypadkach firmy nie mogły dojść do porozumienia w sprawie cen. Spór jednak dobiegł końca w kwietniu tego roku. Produkty amerykańskiego producenta prawdopodobnie wrócą na półki sklepowe niemieckiej sieci już latem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Dlaczego w Biedronce nie ma już chipsów Lay's? Firmy szukają kompromisu.

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: