Przepis na truskawki w zalewie. Trzy składniki, kilka słoików, a na zimę jak znalazł

Truskawki to kwintesencja letniej przyjemności. Istenieje łatwy sposób, by zachować ten smak na dłużej i cieszyć się nim nawet, gdy za oknem trzaska mróz. Truskawki w zalewie zrobisz w kilka chwil, a smak i aromat z pewnością osłodzą ci zimowe wieczory przy kominku.

Więcej przepisów na przetwory owocowe znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Żaden inny owoc nie kojarzy się z latem i wakacjami jak truskawki. Dziś mamy dla ciebie arcyłatwy przepis, dzięki któemu zachowasz ich smak i aromat na długo. Potrzebujesz trzech składników i kilku słoików.

Truskawki w zalewie - sposób na zachowanie letniej przyjemności

Składniki:

  • 1 kg cukru
  • 2 kg świeżych, opłukanych truskawek bez szypułek
  • 2 szklanki wody

Truskawki w zalewie - sposób wykonania

  1. Przygotuj kilka słoiczków i wyparz je we wrzątku, osobno wyparz nakrętki. Dodatkowo możesz je włożyć do nagrzanego piekarnika na 15 minut. Ważne, by były sterylne.
  2. Do wyparzonych słoikó włoż truskawki. Powinny być włożone dość ciasno, ale nie na tyle, by się zgniotły.
  3. Do garnka wlej wodę. Kiedy się zagotuje, stopniowo dodawaj cukier, aż całkowicie się rozpuści.
  4. Słoiki z truskawkami zalej wrzącym syropem. Następnie włóż je do dużego garnka (dno wyłóż ściereczką lyb specjalną kratką) i zalej słoiki wodą do poziomu zakrętki.
  5. Na wolnym ogniu zagotuj całość i pasteryzuj ok. 30 minut. Następnie pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

Takie truskawki nie tylko smakują wakacjami, ale skutecznie poprawiają humor. Warto robić domowe przetwory, to duża przyjemność odkręcić swój słoiczek z wiedzą, że sami sobie zawdzięczamy ten smak.

Zobacz wideo

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.