Jak zrobić oprysk z drożdży na pomidory, żeby skutecznie działał? Zastosuj go również na inne rośliny

Pomidory to jedne z najważniejszych roślin ogrodniczych. Są łatwe w uprawie, pod warunkiem że stosuje się odpowiedni środek grzybobójczy, aby utrzymać je w zdrowiu. Oprysk pomidorów drożdżami może okazać się skutecznym rozwiązaniem w walce z zarazą ziemniaczaną, która je dziesiątkuje. Jak go wykonać?

Więcej interesujących i ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie ma nic lepszego niż zerwanie dojrzałego pomidora z własnej uprawy i cieszenie się jego smakiem. Te owoce występują w różnych odmianach. Niektóre z nich najlepiej sprawdzają się w sałatkach, a inne w ketchupach i sosach. Rośliny są jednak podatne na różne dolegliwości, takie jak choroby grzybicze przenoszone przez glebę. Warto sięgać po naturalne sposoby ochrony. Do jednej z nich należy oprysk z drożdży. Jak działa i jak go wykonać?

Zobacz wideo Kilka przepisów na lody, które zrobisz w domu

Jak zrobić oprysk z drożdży na pomidory? Naturalny sposób ochrony roślin

Zamiast sięgać po silne środki owadobójcze, chwastobójcze lub grzybobójcze - wykorzystaj naturalną alternatywę, jaką są drożdże. Produkt ten na powierzchni roślin walczy z innymi organizmami i skutecznie je zwalcza. Nie wytwarza on żadnych szkodliwych substancji. W związku z tym nie szkodzi florze bakteryjnej jelit po spożyciu żywności poddanej działaniu środka. Jak wykonać oprysk?

  1. Rozpuść jedną kostkę drożdży (najlepiej tych świeżych) w 10 litrach wody.
  2. Gdy drożdże się rozpuszczą, przelej płyn do opryskiwacza.

Oprysk można stosować co tydzień nie tylko na pomidorach, ale również ogórkach, truskawkach czy różach. Opryskując rośliny regularnie, zapobiegamy pojawieniu się chorób.

Skuteczność tej metody. Jak działają drożdże?

Niektórzy nie tylko zastanawiają się nad bezpieczeństwem tego sposobu ochrony roślin, ale również nad jego skutecznością. Oprysk stosowany w celu zwalczania i przeciwdziałania chorobom grzybowym na roślinach ma prosty mechanizm. Drożdże są nieszkodliwe, jeśli chodzi o rośliny uprawne. Ich działanie polega na zwalczaniu grzybów chorobotwórczych w wyniku konkurencji o miejsce i składniki odżywcze. Ponadto oprysk z drożdży wpływa również na wzrost odporności roślin. 

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.