Boris Johnson jako croissant. Kawiarnia w Kijowie nietypowo dziękuje za wsparcie w czasie wojny

Pracownicy kijowskiej kawiarni Zawiertajło postanowili w niecodzienny sposób podziękować Wielkiej Brytanii za wsparcie w wojnie z Rosją. Stworzyli ciastko, dla którego inspiracją był premier Boris Johnson. Dekoracja deseru nawiązuje między innymi do charakterystycznej blond czupryny polityka.

Więcej najnowszych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Boris Johnson jest nie tylko premierem, lecz teraz także croissantem" - czytamy w poście, który został zamieszczony na Instagramie kijowskiego lokalu. Pomysłodawcy rogalika wyjaśniają, że inspiracją do jego stworzenia było tradycyjne angielskie ciasto z jabłkami, a także wizerunek premiera Wielkiej Brytanii, a konkretnie jego frywolna fryzura.

Wymowna kartka na drzwiach lwowskiej kawiarni Lwów. Na drzwiach słynnej kawiarni zawisła ważna dla Ukraińców kartka

Deser składa się z croissanta, kremu waniliowego, pieczonych jabłek i włoskiej bezy. Jego zwieńczeniem jest kulka lodów waniliowych. Pracownicy kawiarni wyjaśniają, że rogalik jest "dedykowany brytyjskim przyjaciołom jako wyraz wdzięczności za wsparcie w wojnie z Rosją".

 
 

Pod postem kawiarni pojawiło się mnóstwo komentarzy osób, które były zachwycone pomysłem.

To jest genialne!
Już go chcę.
Od samego patrzenia pociekła mi ślinka. Żegnaj figuro!
To będzie pierwszy przysmak, który zjemy po naszym powrocie.

Poznańska restauracja sprzedaje barszcz o wymownej nazwie. Cały dochód ze sprzedaży na pomoc Ukrainie W tej restauracji kupisz barszcz, który pomaga Ukraińcom. A na paragonie...

Obszerny tekst na temat deseru inspirowanego Borisem Johnsonem przygotował brytyjski serwis The Telegraph. Obecny w Kijowie reporter donosi, że chciał spróbować przysmaku, ale we wtorkowy poranek rogalik wyprzedał się błyskawicznie. Na kolejną partię ciastek dziennikarz musiał poczekać około 30 minut. Za deserowego Borisa Johnsona trzeba zapłacić 90 hrywien, czyli około 13 złotych.

Więcej o: