"Milionerzy". Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą?

Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą? - wybrzmiało w programie "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie, które zadał uczestnikowi programu prowadzący Hubert Urbański, była warta 40 tys. złotych.

W 478. odcinku 10. sezonu teleturnieju "Milionerzy", którego powtórkę wyemitowano w telewizji, padło pytanie za 40 tys. zł. Zbiło z tropu nie tylko uczestnika programu, ale też wielu widzów przed telewizorami. Czego dotyczyło pytanie i jaka odpowiedź była poprawna? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

Pytanie o groch z kapustą w "Milionerach". Uczestnik zatelefonował o pomoc do przyjaciela

Podczas powtórki 478 odcinka 10 sezonu teleturnieju widzowie wraz z uczestnikiem usłyszeli pytanie za 40 tys. zł.

Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą? - brzmiało pytanie. Uczestnik mógł wybrać jedną z następujących odpowiedzi:

  • A - Belg i śledź
  • B - Szkot i dorsz
  • C - Gal i matias
  • D - Włoch i flądra

Nie będąc pewnym, zadecydował, że zadzwoni do przyjaciela z prośbą o pomoc. Po drugiej stronie słuchawki czekała na niego koleżanka, która dawniej sama brała udział w "Milionerach" i wygrała 250 tys. złotych. Jej zdaniem poprawną odpowiedzią była odpowiedź C - Gal i matias. Uczestnik zdecydował więc, że wybiera wskazaną przez nią odpowiedź. Okazała się poprawna.

Kluczem odpowiedzi była gra słów Gal i matias - galimatias - czyli przysłowiowy groch z kapustą, inaczej zamieszanie.

Ilu Polaków wygrało milion w "Milionerach"? Szczęśliwców można policzyć na palcach jednej ręki

Milionerami w polskich edycjach "Milionerów" zostali Krzysztof Wójcik, Maria Romanek, Katarzyna Kant-Wysocka i Jacek Iwaszko.

Krzysztof Wójcik został pierwszym milionerem w historii programu. W 2010 roku musiał udzielić odpowiedzi na następujące pytanie: "Z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?". Odpowiedź "na akordeonie" dała mu przepustkę do całkowitego zwycięstwa.

W 2018 roku z pytaniem za milion złotych zmierzyła się emerytowana nauczycielka polskiego - Maria Romanek: "Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?". Prawidłowa odpowiedź to "1 234 321".

W 2019 roku milionerką została Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, która zmierzyła się z pytaniem religijnym. "Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?" - brzmiało jej pytanie o milion. Udzieliła odpowiedzi "śmierć Jezusa na krzyżu" i otrzymała czek od Huberta Urbańskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

22 września 2021 roku Jacek Iwaszko zmierzył się z pytaniem dotyczącym rozpoczęcia drugiego tysiąclecia. Zaznaczył odpowiedź "1 stycznia 1001 roku" i zasilił swoje konto o milion złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.