Jedzenie prosto z blatu - bez talerzyków, za to na folii spożywczej. Nowy trend na "niechlujny obiad"

Facebookowe trendy potrafią mocno zaskoczyć. Na filmiku opublikowanym przez news.com.au widzimy, jak rodzina spożywa spaghetti na samej folii spożywczej. Czy to nowy trend na "niechlujny obiad"?

Więcej informacji na temat kulinarnych nowinek znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Quritto z kurczakiem

Próbowaliście kiedyś jeść obiad na samej folii spożywczej bez talerzyka? Pewnie to się nigdy nie zdarzyło. Są jednak rodziny, które praktykują taki sposób spożywania posiłków. Udowadnia to jeden filmik opublikowany na Facebooku.

"Trend na niechlujny obiad", czyli jak jeść spaghetti z folii spożywczej

Na profilu news.com.au pojawiło się wideo, na którym widać rodzinę siedzącą przy stole. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że blat przykryty jest folią spożywczą i nie ma na nim talerzy. Nagle mama wykłada bezpośrednio na stół makaron, polewa go sosem spaghetti, a całość posypuje obficie serem. Domownicy szybko zabierają się za pałaszowanie obiadu. Wydają się być zadowoleni, a sama potrawa bardzo im smakuje. Najmłodsze dzieci bawią się makaronem i przy okazji się nim brudzą. 

Jedna internautka wyjaśniła, że ów trend jest nową wersją włoskiej tradycji cuccina povera, której początki sięgają XV wieku. Była kontynuowana na przykład podczas wojny. Najczęściej w taki sposób serwowano polentę alla spianatora. 

Internauci rozpoczęli zażyłą dyskusję. Pojawiły się różne głosy

Użytkownicy Facebooka chętnie komentowali wpis. Pewna internautka wyraziła się krytycznie o pomyśle rodziny:

To obrzydliwe, nie w moim domu. My używamy czegoś takiego, jak "talerze". Równie dobrze można stać na podłodze na czworakach i jeść jak zwierzę. Nic dziwnego, że młode pokolenie ma namieszane w głowach. Proszę, powiedzcie mi, że to jakiś żart

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Niektórzy zgodzili się z internautką.

Zgadzam się z tobą. Nie ma mowy, bym zrobiła coś takiego. Widziałam to na kilku filmikach, widać, że to jakiś nowy trend.
Niedaleko naszego domu jest restauracja, w której je się tak samo. Posiłki dostajemy w plastikowej torbie, a do jedzenia zakłada się czarne rękawiczki. To nie dla mnie

- pisali internauci. Pojawiły się też głosy krytykujące opinię użytkowniczki.

Jeśli to nie jest dla ciebie, to znaczy, że nie jest dla ciebie, ale nie używaj słów nienawiści, mówiąc, że to obrzydliwe. Pozwól innym żyć tak, jak chcą.
Fajna zabawa dla rodziny, coś jednorazowego. Zachowujesz się tak, jakby działo się to codziennie. To tylko trend i myślę, że twoje dzieci by go pokochały

- czytamy w komentarzach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.