Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowe sposoby za kilka złotych, dzięki którym znikną błyskawicznie

Mrówki to zdecydowanie jedne z najbardziej pożytecznych owadów. Jednak ich obecność w naszych domach jest uciążliwa. Pojawiają się zazwyczaj tam, gdzie leżą resztki jedzenia. Jak pozbyć się mrówek z domu? Przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić mieszkanie, zadbać o porządek oraz zastosować domowe sposoby. Sprawdźcie, jakie.

Więcej sprawdzonych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sprawdzone sposoby na nieprzyjaciół często okazują się o wiele bardziej skuteczne niż środki chemiczne. Takie preparaty mogą być szkodliwe również dla czworonogów - kotów czy psów. Dlatego warto najpierw spróbować pozbyć się mrówek domowymi metodami. Wystarczy kilka produktów z szafki kuchennej. Te banalne sposoby dają zachwycające efekty. Warto przy tym pamiętać, że mrówki nie są szkodliwe, jednak ich obecność w domu bywa irytująca i uciążliwa. Szybko się rozmnażają, więc jeśli zauważysz nieprzyjaciół w swojej kuchni lub łazience, reaguj natychmiastowo.

Zobacz wideo Mrówki? Rybniki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się mrówek z domu? Naturalne sposoby za kilka złotych

Woda z cytryną

Zastanawiasz się, jak pozbyć się mrówek z domu? Odstraszy je na przykład zapach cytryny, kwaśny i ostry. Aby przygotować miksturę, potrzebujesz szklanki wody oraz soku z cytryny. Całość najlepiej przelej do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl w miejscach, w których zadomowiły się mrówki.

Cytrusy

Skórka z pomarańczy to kolejny banalny sposób na mrówki. Wystarczy, że pokroisz skórkę na mniejsze kawałeczki lub zetrzesz na tarce. Rozsyp w miejscu, gdzie mrówki wędrują, wezmą je do swojego gniazda i zatrują całe stado.

Pieprz

Ważne, aby miał intensywny zapach. Jeśli masz świeże ziarenka, to możesz je zmielić. Pięć łyżeczek zmielonego pieprzu wsyp do szklanki z wodą. Następnie przelej do spryskiwacza i użyj w miejscach, gdzie znajdują się mrówki.

Soda oczyszczona

Ma wiele zastosowań w kuchni, świetnie doczyszcza piekarnik, ale nie tylko. Jak się okazuje, jest idealnym preparatem do walki ze szkodnikami. Wystarczy, że miejsca, w których widziałeś mrówki, posypiesz sodą i gotowe.

Sól

Aby wypłoszyć mrówki, wystarczy, że miejsca, w których się znajdują posypiesz solą. To gwarancja, że już nigdy tam nie wrócą.

Teraz już dokładnie wiesz, jak pozbyć się mrówek z domu. Warto sięgnąć po domowe sposoby zanim kupisz chemiczny preparat. Bardzo często zdarza się, że ich skuteczność jest dużo lepsza. Pamiętaj, że jeśli nie zadziała jeden z patentów, warto przetestować kolejny.

Więcej o: