Pokazali bułki z restauracji, które w Rosji zastąpiły McDonald's. Miało być smacznie, a wyszło jak wyszło

Wkusno i toczka, czyli Smacznie i kropka, to restauracje typu fast food, które zastąpiły w Rosji ieć McDonald's. Swoim menu miały nawiązywać do amerykańskiej firmy i sprzedawać burgery, frytki i napoje gazowane. Niedawno w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, z których wynika, że nie jest tak smacznie, jak wskazywałaby na to nazwa restauracji.

McDonald's wycofał się z Rosji w związku z agresją tego kraju na Ukrainę. Początkowo, w marcu, firma informowała tylko o zawieszeniu działalności, jednak w maju właściciel sieci ogłosił, że zamierza sprzedać swój biznes w Rosji. 

Rosjanie stwierdzili więc, że skoro amerykański gigant nie chce być dłużej obecny w ich kraju, to otworzą własną sieć fast foodów. W czerwcu lokale, w których wcześniej działał McDonald's, zostały ponownie otwarte pod nową rosyjską marką i nazwą: Wkusno i toczka, co można przetłumaczyć jako Smacznie i kropka.

Na początku w stolicy i na przedmieściach otworzyło się 15 lokali, które przyciągnęły tłumy klientów. Oleg Parojew, dyrektor generalny nowej sieci przekazał, że firma planuje ponownie otworzyć 200 restauracji w Rosji do końca czerwca, a wszystkie 850 do końca lata.

Kolejka chętnych do byłego McDonald'sa. Sieć zamknęła działalność po agresji Putina na Ukrainę, dziś pierwszy lokal otwiera się pod nową nazwą. Moskwa, 12 czerwca 2022 r.Smacznie i kropka. Nowa sieć fast food zastąpiła McDonald's w Rosji

Menu jest podobne do menu poprzednika. Znajdują się w nim burgery, frytki czy słodkie napoje gazowane, choć pozycji jest mniej. Również opakowania, w których serwowane jest jedzenie, łudząco przypominają te znane z amerykańskiej sieci.

Wygląda jednak na to, że smacznie jest tylko w teorii. Niedawno w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia bułki, którą miał dostać jeden z klientów restauracji. Widać na niej spory kawałek pleśni. Ponadto serwis ura.news poinformował, że zdjęcia spleśniałych bułek zostały opublikowane też na jednym z kanałów na Telegramie. 

Serwis ura.news, na który powołuje się też gazeta.ru, podaje, że komunikat w sprawie spleśniałego jedzenia wydał już zespół prasowy Wkusno i toczka. Przedstawiciele restauracji zapewniają, że są w kontakcie z producentem bułek.

Barszcz ukraiński na liście UNESCOJedyny słuszny przepis. "Barszcz ukraiński został zderusyfikowany"

"Jakość i bezpieczeństwo produktów to nasz najwyższy priorytet. Podczas przechowywania i przygotowywania produktów przestrzegane są wszystkie niezbędne procedury. Skontaktowaliśmy się już z producentem w celu dalszych wyjaśnień" - brzmi komunikat firmy.

Zobacz wideo Zaucha: Sankcje dla zwykłego Rosjanina są mało wyraźne
Więcej o: