Gdzie są grzyby? W te miejsca możesz już udać się na weekendowe grzybobranie [MAPA ONLINE]

Gdzie są grzyby? Pierwsze okazy pojawiły się w lasach już w czerwcu. Trzeba jednak szukać miejsc, w których możemy je zbierać. Z pomocą przyjdzie nam mapa online, którą tworzą grzybiarze.

Pogoda sprzyja grzybobraniu. W lipcu w lasach znajdziemy kurki, podgrzybki kanie i maślaki. Najważniejsze jednak pytanie brzmi: gdzie są grzyby? W których dokładnie miejscach je znajdziemy? Pomocna może okazać się mapa grzybów online, która jest cały czas aktualizowana. Sprawdź, gdzie najlepiej udać się na grzybobranie. 

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Więcej informacji na temat grzybobrania znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Gdzie są grzyby? Przy odrobinie szczęścia z lasu wrócicie z pierwszymi zbiorami

Niektóre gatunki, jak podgrzybki, maślaki i kurki, w lesie znaleźć można już od czerwca. Grzybiarze donoszą, że niedawno pojawiły się pierwsze kanie. Mało tego, ostatnio w Borach Tucholskich i lasach nieopodal Bydgoszczy oraz Torunia, znajdziemy mnóstwo kurek i maślaków. Kurki rosną też w powiecie koszalińskim. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że zaczął się ich prawdziwy wysyp, a w niektórych miejscach można zebrać kilkadziesiąt okazów w godzinę.

Gdzie jeszcze znajdziemy grzyby? Z pomocą przyjdzie nam mapa online, którą warto przeanalizować. Wynika z niej, że pierwsze borowiki pojawiły się cztery tygodnie później niż w zeszłym roku i zbierać je możemy przede wszystkim na południu Polski, w centrum (okolice Warszawy), nieopodal Zielonej Góry i w lasach wokół Gdańska oraz Elbląga. 

Co ciekawe, mapa tworzona jest na podstawie informacji przekazywanych przez grzybiarzy, którzy wrócili ze zbiorów. Pokazuje ona, w które miejsca należy się udać, by mieć pewność, że wrócimy z pełnymi koszami. Mapa jest aktualizowana na bieżąco i pozwala na dalsze prognozowanie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA