Sprytny sposób na to, by kalafior nie śmierdział podczas gotowania. Potrzebne będą dwa składniki

Lato w pełni, w pełni także sezon na nasze ukochane warzywo, czyli oczywiście kalafiora. Przepisów na dania z kalafiorem w roli głównej jest mnóstwo, to bardzo zdrowe i smaczne warzywo, ale ma jedną konkretną wadę - śmierdzi podczas gotowania. Jak pozbyć się przykrego zapachu? Przyda się mleko.
Zobacz wideo

Kto z nas nie kocha gotowanego kalafiora z masełkiem i bułką tartą? To najlepsza wakacyjna kolacja, a do tego szybka i łatwa w przygotowaniu, ale... Kiedy kalafior bulgocze w garnku, lepiej nastawić minutnik i ulotnić się z kuchni. Niestety, to warzywo tak jak jest smaczne, tak samo brzydko pachnie podczas gotowania. Istnieje jednak sprytny trik na zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu gotowanego kalafiora.

kalafiorJak ugotować kalafior? Babcine sposoby na najlepszy kalafior do obiadu

Jak zabić kalafiorowy fetor? Przyda się mleko

Kiedy mamy w planach danie z kalafiora, musimy liczyć się z faktem, że przez kilkadziesiąt minut nasza kuchnia nie będzie pachniała fiołkami. Na szczęście wiemy, jak zniwelować przykry zapach kalafiora i chętnie się nim z wami podzielimy. Trik z mlekiem powinien znać każdy fan tego warzywa.

Żeby nie obawiać się przykrego zapachu podczas gotowania kalafiora, wystarczy dodać pół szklanki mleka do garnka, w którym się gotuje. To nie tylko sprawi, że nie będziemy czuć przykrego zapachu, ale także nasze warzywo będzie bielsze i bardziej apetyczne.

A jeśli nie mleko, to co?

Jeśli nie mamy pod ręką mleka, równie dobrze sprawdzi się soda. Już pół łyżeczki sody oczyszczonej dodanej do gotującego się kalafiora sprawi, że przykry zapach zniknie, a warzywo będzie apetyczne i sprężyste.

Jak domowymi sposobami wyczyścić zlewSposoby na zatkany zlew. Pomoże soda w duecie ze ściereczką. Przyda się też lód

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: