Ile dużych jagodzianek Magdy Gessler zjemy za 20 złotych? Zero

Jagodzianki podbijają serca wszystkich miłośników sezonowych owoców. Słoiki z jagodami królują na targach, a cukiernie zachęcają klientów zapachem i wyglądem drożdżówek. Ciasto drożdżowe z borówkami nie tylko zaskakuje smakiem, a również i ceną.

Jakie ceny wypieków proponuje gościom restauratorka Magda Gessler w swojej flagowej cukierni Słodki Słony?

 

Aktualnie w cukierni mała jagodzianka kosztuje 13 złotych, a duża 23 złote. W 2021 za takie same drożdżówki trzeba było zapłacić 9 i 18 złotych. Internauci są jednogłośni, ceny za wypieki są zdecydowanie za duże. Na oficjalnym Instagramie lokalu możemy przeczytać:

- Szkoda tylko, że są strasznie drogie, 23zł za jagodziankę która nie jest specjalnie duża
- Nie spodziewałam się aż takiej podwyżki
- Szkoda tylko, że nie ma dla tego dobrego uzasadnienia, a zarówno rozmiar jak i ilość kruszonki widocznie mniejsze..
- 23zł, czy oni powariowali?!

Jakie są powody takich podwyżek cen?

Ciągle rosnąca inflacja odczuwalna jest dla wszystkich. Dla właścicieli lokali nie jest ona wcale łaskawsza. Koszty prowadzenia biznesu, zatrudnienia pracowników, podnoszące się ceny produktów, wszystko to składa się na coraz to wyższe rachunki w restauracjach i kawiarniach.

Magda Gessler przebiła zeszłoroczne ceny. U niej zjemy najdrożej?Magda Gessler przebiła zeszłoroczne ceny. U niej zjemy najdrożej? iStock / SouthWorks

Ceny wysokie, a jak z jakością i smakiem?

Magda Gessler jest najpopularniejszą właścicielką licznych restauracji, oraz ekspertką smaku w branży gastronomicznej. Bez wątpienia nie jeden gość odwiedzający jej restauracje robi to z ciekawości. Pomimo niepochlebnych komentarzy na temat cen, można również znaleźć liczne głosy, które pochwalają wypieki. Przeczytamy, że drożdżówki nie tylko zachęcająco wyglądają, a także wypełnione są po brzegi jagodami. A o to przecież chodzi w jagodziankach, prawda?

Magda Gessler przebiła zeszłoroczne ceny. U niej zjemy najdrożej?Fot. Materiały Prasowe

Dla jednych 23 złote za jedną drożdżówkę będzie niewyobrażalnie wysoką ceną i z tego powodu nigdy nie postanowią odwiedzić polskiej restauratorki, inni postarają się zrozumieć podwyżkę cen i spróbują wypieków Magdy Gessler. Jednego nie można jednak odmówić tym jagodziankom, mają one wysoką jakość i cechują się dobrym smakiem.

Więcej o: