Ile dużych jagodzianek Magdy Gessler zjemy za 20 złotych? Zero

Jagodzianki podbijają serca wszystkich miłośników sezonowych owoców. Słoiki z jagodami królują na targach, a cukiernie zachęcają klientów zapachem i wyglądem drożdżówek. Ciasto drożdżowe z borówkami nie tylko zaskakuje smakiem, lecz także ceną.

Jakie ceny wypieków proponuje gościom restauratorka Magda Gessler w swojej flagowej cukierni Słodki Słony?

 

Aktualnie w cukierni mała jagodzianka kosztuje 13 złotych, a duża 23 złote. W 2021 za takie same drożdżówki trzeba było zapłacić 9 i 18 złotych. Internauci są jednogłośni: ceny za wypieki są zdecydowanie za wysokie. Na oficjalnym Instagramie lokalu możemy przeczytać:

Szkoda tylko, że są strasznie drogie, 23 zł za jagodziankę, która nie jest specjalnie duża.
Nie spodziewałam się aż takiej podwyżki.
Szkoda tylko, że nie ma dla tego dobrego uzasadnienia, a zarówno rozmiar, jak i ilość kruszonki widocznie mniejsze...
23 zł, czy oni powariowali?!

Jakie są powody takich podwyżek cen?

Ciągle rosnąca inflacja odczuwalna jest dla wszystkich. Dla właścicieli lokali nie jest wcale łaskawsza. Koszty prowadzenia biznesu, zatrudnienia pracowników, podnoszące się ceny produktów, wszystko to składa się na coraz wyższe rachunki w restauracjach i kawiarniach.

Ceny wysokie, a jak z jakością i smakiem?

Magda Gessler jest najpopularniejszą właścicielką licznych restauracji oraz ekspertką smaku w branży gastronomicznej. Bez wątpienia nie jeden gość odwiedzający jej restauracje robi to z ciekawości. Pomimo niepochlebnych komentarzy na temat cen, można również znaleźć liczne głosy osób, które chwalą wypieki. Przeczytamy, że drożdżówki nie tylko zachęcająco wyglądają, lecz także wypełnione są po brzegi jagodami. A o to przecież chodzi w jagodziankach, prawda?

Dla jednych 23 złote za jedną drożdżówkę to niewyobrażalnie wysoka cena i z tego powodu nigdy nie postanowią odwiedzić polskiej restauratorki, inni postarają się zrozumieć podwyżkę cen i spróbują wypieków Magdy Gessler. Jednego nie można jednak odmówić tym jagodziankom - mają wysoką jakość i cechują się dobrym smakiem.

Więcej o: