Jak szybko i skutecznie wyczyścić grill? 3 sprawdzone domowe sposoby

Sezon grillowania w pełni. Cieszymy się tym okresem już od wczesnego maja, gdy świętowaliśmy długi weekend. Od tego czasu na pewno zaliczyliśmy wiele imprez z grillem w roli głównej. Po każdym korzystaniu z niego powinniśmy go dokładnie wyczyścić, a jest to na pewno zmora nie jednego posiadacza tego urządzenia. Dziś zdradzimy jakie sposoby na jego czyszczenie są najbardziej skuteczne.

Oczyszczanie grilla po każdym korzystaniu z niego jest takie ważne, ponieważ gdy tylko zostawiamy na nim pozostałości jedzenia, zostaje ono zwęglone i przy kolejnym grillowaniu wydzielane są szkodliwe substancje, które nie działają na nas dobrze. Jakimi sposobami skutecznie wyczyścić grill?

#1 Gazeta lub folia aluminiowa

Zamiennikiem tego może być specjalna szczotka, jednak nie zawsze mamy ją w swoim domu, albo nawet pod ręką. Za to na pewno posiadamy gazetę lub folię aluminiową. Wystarczy, że zgnieciemy kilka listków tych produktów i przy odrobinie wysiłku będziemy mieć czysty ruszt.

#2 Sól kuchenna

Na pomoc może także nam przyjść sól kuchenna, która na pewno wykorzystywana jest w naszej kuchni. Gdy ruszt całkowicie wystygł, wystarczy, że położymy go na folię aluminiową, i posypiemy solą. Następnie musimy włożyć go do nagrzanego piekarnika i wyjąć w momencie, gdy sól zrobi się brązowa. Tak przygotowaną kratę wystarczy umyć i jest jak nowa.

SólSól unplash.com

#3 Domowa aktywna pasta

Gdy nic już nie pomaga, czas przygotować cięższą artylerię. Do gry wchodzi zrobienie aktywnej pasty, dzięki której pozbędziemy się największego brudu. Jest to połączenie wody utlenionej z sodą oczyszczoną. Wystarczy dodać do siebie te dwa produkty, nałożyć na zabrudzenie, odczekać kilka minut i spłukać wodą.

Rada od nas! Pamiętaj, aby czyścić grilla za każdym razem gdy go używasz. Istotne jest także to, aby po każdym myciu, odpowiednio go osuszyć, aby nie powstała rdza.

Więcej o: