Półki z cukrem świecą pustkami. Gdzie jest najtańszy cukier? W internecie cena może zaboleć

Półki z cukrem świecą w sklepach pustkami, bo Polacy zaczęli masowo wykupować ten produkt. Co za tym idzie, cukier stał się towarem deficytowym. Możemy jednak kupić go w internecie - nawet na tony. Musimy liczyć się z tym, że trzeba za to słono zapłacić. Kilogram cukru może kosztować blisko 24 złote. Czy jest możliwe, by znaleźć promocję na cukier? Odpowiadamy.

W wielu sklepach brakuje cukru, gdyż Polacy zaczęli wykupować ten produkt na masową skalę. W wielu sieciach wstrzymano dostawy, a na klientów nałożono limity. Gdzie można kupić cukier? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Na co powinny być przeznaczone pieniądze z podatku od cukru?

Wysokie ceny za cukier. Dlaczego Polacy masowo wykupują cukier?

Choć jesteśmy trzecim co do wielkości producentem cukru w Europie, półki sklepowe świecą pustkami. Dlaczego masowo wykupujemy cukier?

Masowe wykupowanie cukru jest spowodowane po pierwsze nieracjonalną paniką ze strony konsumentów, związaną z wojną w Ukrainie. Jest to panika zupełnie niesłuszna, bo tego cukru nie powinno zabraknąć

- powiedział w rozmowie z Money.pl Michał Gawryszczak, dyrektor biura Związku Producentów Cukru w Polsce.

Jacek Sasin zachęcał, by kupować cukier od Krajowej Grupy Spożywczej, która dysponuje nadwyżkami. Ile trzeba za to zapłacić? Cena cukru za kilogram to 6,99 zł, a do tego należy doliczyć koszt wysyłki, który wynosi 16,97 zł. Jeśli chcielibyśmy kupić tylko kilogram cukru, musimy za to słono zapłacić, bo aż 23,96 zł. W przypadku zakupu od Krajowej Grupy Spożywczej należy pamiętać, że tutaj również obowiązują limity - 10 kg cukru na osobę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie najtańszy cukier? Zamów przez internet i odbierz w paczkomacie

Gdy w sklepach brakuje cukru, tani cukier możemy kupić m.in. w internecie. Na Allegro, Shopee oraz OLX znajdziemy oferty, gdzie za kilogram cukru zapłacimy nawet mniej niż 5 zł. Co ciekawe, zapotrzebowanie jest tak duże, że cukier można kupić również na tony. Należy również mieć na uwadze dodatkowe koszty za dostawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.