Półki z cukrem świecą pustkami. Gdzie jest najtańszy cukier? W internecie cena może zaboleć

Półki z cukrem świecą w sklepach pustkami, bo Polacy zaczęli masowo wykupować ten produkt. Co za tym idzie, cukier stał się towarem deficytowym. Możemy jednak kupić go w internecie - nawet na tony. Musimy liczyć się z tym, że trzeba za to słono zapłacić. Kilogram cukru może kosztować blisko 24 złote. Czy jest możliwe, by znaleźć promocję na cukier? Odpowiadamy.

W wielu sklepach brakuje cukru, gdyż Polacy zaczęli wykupować ten produkt na masową skalę. W wielu sieciach wstrzymano dostawy, a na klientów nałożono limity. Gdzie można kupić cukier? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Na co powinny być przeznaczone pieniądze z podatku od cukru?

Wysokie ceny za cukier. Dlaczego Polacy masowo wykupują cukier?

Choć jesteśmy trzecim co do wielkości producentem cukru w Europie, półki sklepowe świecą pustkami. Dlaczego masowo wykupujemy cukier?

Masowe wykupowanie cukru jest spowodowane po pierwsze nieracjonalną paniką ze strony konsumentów, związaną z wojną w Ukrainie. Jest to panika zupełnie niesłuszna, bo tego cukru nie powinno zabraknąć

- powiedział w rozmowie z Money.pl Michał Gawryszczak, dyrektor biura Związku Producentów Cukru w Polsce.

Ciesz się zimnym piwem dzięki szybkim sposobom na schłodzenie.Jak szybko schłodzić piwo? Wykorzystaj sól lub skarpetki

Jacek Sasin zachęcał, by kupować cukier od Krajowej Grupy Spożywczej, która dysponuje nadwyżkami. Ile trzeba za to zapłacić? Cena cukru za kilogram to 6,99 zł, a do tego należy doliczyć koszt wysyłki, który wynosi 16,97 zł. Jeśli chcielibyśmy kupić tylko kilogram cukru, musimy za to słono zapłacić, bo aż 23,96 zł. W przypadku zakupu od Krajowej Grupy Spożywczej należy pamiętać, że tutaj również obowiązują limity - 10 kg cukru na osobę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy zamiennik cukru - syrop z burakówBrak cukru w sklepach? Z łatwością zrobisz go sam. Potrzebne będą buraki

Gdzie najtańszy cukier? Zamów przez internet i odbierz w paczkomacie

Gdy w sklepach brakuje cukru, tani cukier możemy kupić m.in. w internecie. Na Allegro, Shopee oraz OLX znajdziemy oferty, gdzie za kilogram cukru zapłacimy nawet mniej niż 5 zł. Co ciekawe, zapotrzebowanie jest tak duże, że cukier można kupić również na tony. Należy również mieć na uwadze dodatkowe koszty za dostawę.

Więcej o: