Tiktokerka miała "zjeść, ile chce", zjadła "za dużo". Musiała zapłacić jak za dwie osoby

"Fat shaming" to zjawisko, które polega na zawstydzaniu osób mających problem z nadwagą. Jest godne potępienia, a mimo to słyszymy o kolejnych przypadkach. Jedna z tiktokerek - Poppy - zdecydowała się opowiedzieć swoją historię o tym, jak została potraktowana w restauracji.

Jak relacjonuje w mediach społecznościowych Poppy, to, czego doświadczyła w jednej z restauracji typu "jesz, ile chcesz" było najbardziej zawstydzającą rzeczą, jaka spotkała ją w życiu. Miała jednak w sobie tyle siły i determinacji, by przeciwstawić się kelnerowi.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska: Moje ciało jest wizytówką mojego stylu życia

Tiktokerka opowiedziała o "fat shamingu". W restauracji potraktowano ją wbrew zasadom

Tiktokerka Poppy promuje w mediach społecznościowych ciałopozytywność. W jednym ze swoich filmów opowiedziała o przykrej sytuacji, która spotkała ją w jednej z restauracji. Inicjatywą lokalu, do którego się udała, była opcja "jesz, ile chcesz". Oznacza to, że płaci się raz, ale można zjeść dowolną ilość jedzenia. Gdy otrzymała rachunek, była więc niezwykle zaskoczona.

Kiedy przyszedł rachunek, zauważyłam, że obciążono mnie dwukrotnie. Zakwestionowałam to i zapytałam dlaczego. Kelner powiedział, że zjadłam za dużo

- opowiedziała Poppy.

Choć jak relacjonowała, poczuła się wówczas niezwykle zawstydzona, to przeciwstawiła się nierównemu traktowaniu. Odmówiła zapłacenia podwójnego rachunku i zapłaciła za jedną osobę zgodnie z ideą lokalu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W komentarzach pod jej filmem pojawiło się wiele słów wsparcia i otuchy. Tiktokerka zablokowała jednak po pewnym czasie możliwość komentowania swojego filmu. Do tej pory obejrzało go już ponad 128 tys. osób.

Ciałopozytywność - dlaczego jest tak ważna?

Ciałopozytywność jest niezwykle ważna szczególnie teraz, gdy dzieci, młodzież, ale i dorośli spędzają ogrom czasu w social mediach. W miejscu, gdzie do niedawna królował retusz, a pokazywanie siebie bez filtrów było uznawane za nieestetyczne i często tępione.

Na szczęście następują zmiany. Coraz więcej gwiazd, osób popularnych, ale i zwyczajnych użytkowników mediów społecznościowych nie boi się pokazywać swojego ciała takim, jakim jest. Coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia bez retuszu. To one dodają otuchy chyba każdej kobiecie.

Promowanie takich wzorców w internecie jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o wchodzących w okres dojrzewania nastolatków. Nastolatek dopiero uczy się postrzegania swojego ciała, buduje samoakceptację, a wzorem do naśladowania są dla niego dorośli. Jeśli zewsząd bombardowany jest iluzją idealnych ciał, będzie mieć problem z akceptacją swojego, które często odbiega daleko od ideałów. Dlatego też ciałopozytywność jak tak ważna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.