Jak nakładać przetwory do słoików? Ten gadżet zaoszczędzi twój czas, a kosztuje grosze

Okres przygotowywań domowych przetworów nadal trwa. Sezonowe owoce i warzywa chętnie przetwarzamy na soki, dżemy, kiszonki czy konfitury. Praca na dużą skalę może jednak czasami okazać się uciążłiwa gdy produkt przełożony do słoika gromadzi się na krawędziach, tworząc zabrudzenia. Pomocny okaże się prosty kuchenny gadżet.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z pozoru proste przygotowanie domowych przetworów często okazuje się czasochłonne i męczące, szczególnie gdy nasze zapasy są sporych gabarytów. Gdy nasze przetwory produkujmy na większą skalę, niepozorne zabrudzenia krawędzi przy nakładaniu produktów mogą okazać się dodatkową pracą. Aby tego uniknąć, wystarczy wykorzystać ten kuchenny gadżet lub błyskawicznie stworzyć go z łatwodostępnych materiałów.

Jak nakładać przetwory do słoików? Koniec z brudnym naczyniem. Ten gadżet zaoszczędzi twój czasJak nakładać przetwory do słoików? Dzięki lejkowi zrobisz to szybko

Jak nakładać przetwory do słoików? Szybka, estetyczna praca w kuchni 

Aby uniknąć zabrudzeń oraz nadmiaru produktów na szklanych słoikach wystarczy sięgnąć po jeden z kuchennych gadżetów. Przekładanie konfitury, sosów czy dżemów chochlą, czy łyżką tylko dodaje nam pracy. Korzystanie z naczyń z dzióbkiem także nie zawsze się sprawdza i nie chroni przed uniknięciem niechcianych zacieków i zabrudzeń. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzi się odpowiedni lejek. Możemy zakupić go w wielu sklepach, a także wykonać samodzielnie z łatwodostępnych produktów. Wykonanie go samemu polega jedynie na wybraniu odpowiedniej wielkości butelki plastikowej np. po wodzie lub soczku dla dziecka. Następnie odetnijmy górną jej część na wysokości około 3/4. I gotowe.

Zobacz wideo Czas na przetwory! Jak przygotować kurki i czereśnie, zawekować słoiki i odkleić z nich etykiety?

Specjalistyczne lejki kuchenne - gdzie najlepiej kupić? 

Profesjonalny gadżet zagwarantuję nam komfort pracy oraz sprawi, że zabrudzenia nie będą nam straszne. Na rynku znajdziemy mnóstwo lejków z różnych materiałów i kolorów oraz o różnej średnicy.

Praktyczny lejek za niecałe 10 złotych

Ciekawą propozycję oferuje Media Expert. W ofercie znajdują się trzy praktyczne i poręczne lejki o średnicach 8, 9 i 11 cm, z wąską końcówką, za pomocą której z łatwością można przelać lub przesypać dowolne produkty.

Tani lejek do przetworówTani lejek do przetworów https://www.mediaexpert.pl/agd-male/akcesoria-kuchenne/lejki

Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a także mają ergonomiczny uchwyt pozwala na wygodne trzymanie lejka w wybranej pozycji i oparcie go o naczynie. Można je zawieszać i myć w zmywarce. Ich cena wynosi zaledwie 6,58 zł. Kuchenny gadżet z pewnością przyda się w wielu różnych czynnościach i pozwoli usprawnić gotowanie.

Składane, silikonowe lejki na promocji

W skandynawskiej sieci sklepów Duka na promocji znajdziemy dwa składane lejki Fynding, wykonane z najwyższej klasy silikonu. Nie zajmują wiele miejsca - można je złożyć praktycznie na płasko. Świetnie nadają do słoików o węższych, jak i szerszych otworach. Obecnie są na 30-procentowej promocji i kosztują 27,99 zł.

Lejki do słoikówLejki do słoików https://duka.com/pl/lejki-skladane-duka-fyndig-2-sztuki-silikonowe-2220326

Niedrogie i kolorowe lejki - dobre także do balonów

Podobne produkty znajdziemy także w sklepach PSB Mrówka za zaledwie 7,67 zł. Kolorowe lejki mają nieco inny kształt, ale również spełnią swoje zadanie - zarówno do wypełniania słoików jak i balonów 10-34 l. Lejki znajdziemy także w sklepach z wyposażeniem gastronomicznym oraz w miejscach, gdzie często nabywamy słoiki i zakrętki do przetworów. 

Więcej o: