Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Pomoże trik z sodą. "To prawdziwa bomba czyszcząca"

Czyszczenie piekarnika bywa męczące i czasochłonne, szczególnie kiedy mamy do czynienia z większymi zabrudzeniami. Dziś mamy dla ciebie prosty trik, dzięki któremu zabrudzenia z piekarnika znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie będziemy używać jednak magicznej różdżki, a w ruch pójdzie magiczny proszek - soda oczyszczona.
Zobacz wideo

Jak wyczyścić piekarnik? To pytanie chociaż raz zadał sobie właściciel tego urządzenia. Możesz oczywiście szorować do upadłego, używając do tego żrących chemicznych środków, ale możesz także oszczędzić sobie pracy i zrobić to najmniejszym kosztem, także finansowym. Masz w domu sodę i ocet? Trik z wykorzystaniem tych dwóch produktów wyczyści twój piekarnik w kilka chwil. Pokazałam ten trik mojej mamie. "Czemu nie wiedziałam o tym wcześniej? To prawdziwa bomba czyszcząca!".

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Trik z sodą na bombę czyszczącą

  1. Na samym początku upewnij się, że piekarnik jest zimny. Usuń z niego wszystkie blaszki oraz ruszt.
  2. Przygotuj papkę z sody. Do miseczki wsyp ok. 100 g sody oczyszczonej i dodaj kilka kropelek płynu do naczyń. Następnie wlej tyle wody, ile "zabierze" soda, by powstała dość gęsta, ale jednolita papka.
  3. Na powierzchnię, którą chcesz wyczyścić, nałóż pastę z sody. Lekko ją wmasuj i pozostaw na pół godziny. 
  4. Do pojemnika ze spryskiwaczem wlej ocet i spryskaj nim powierzchnię pokrytą pastą z sody. Zacznie ona mocno buzować i utworzy się dużo pęcherzy. 
  5. Kiedy mikstura się "uspokoi" delikatnie wyczyść piekarnik za pomocą gąbki lub ściereczki. Zabrudzenia powinny z łatwością zejść.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA