Mikrofalówka oblepiona resztkami jedzenia? Też to znamy. Trik z mieszanką sprawi, że będzie jak nowa

Zdarza się, że po odgrzewaniu jedzenia w mikrofalówce jego resztki lądują na ściankach i talerzu. Zwykle nie czyścimy ich od razu, bo najpierw przecież trzeba zjeść to, co odgrzaliśmy, a potem albo nam się nie chce, albo zapominamy. Wtedy resztki zasychają i robi się niefajnie. Jest jednak trik z octem i cytryną, dzięki któremu mikrofalówkę wyczyścimy tak, że będzie wyglądała niemalże jak nowa.

Patent na skuteczne i szybkie wyczyszczenie mikrofalówki opisał serwis The Kitchn. Sposób został pokazany na TikToku, jednak redaktorka postanowiła go nieco zmodyfikować, ale, co najważniejsze - trik nadal działa. Na czym dokładnie polega ta metoda? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Jak wyczyścić mikrofalówkę, by lśniła? Naszykuj pięć rzeczy

Do czyszczenia zabrudzonego sprzętu potrzebne będą:

  • szklana miarka
  • ściereczka z mikrofibry
  • szklanka wody
  • cytryna
  • ocet spirytusowy

Przypalone spody patelni bynajmniej nie prezentują się atrakcyjnie.Ocet, soda i sól to remedium na spalone dna garnków. Jak ich użyć?

Wodę wlewamy do szklanego naczynia i mieszamy ją z 1/4 szklanki octu. Do mieszanki dodajemy sok wyciśnięty z jednej cytryny. Tak przygotowany roztwór wstawiamy do mikrofalówki na pięć minut. Serwis The Kitchn nie podaje, na jaką moc należy ustawić urządzenie, w sieci można jednak znaleźć informacje, że powinna to być najwyższa możliwa temperatura. Później należy zostawić naczynie z mieszanką jeszcze na kilka minut w środku.

Zobacz wideo Trzy przepisy na lemoniady, które genialnie gaszą pragnienie

Para, która uniesie się z roztworu, zmiękczy zaschnięte na ściankach resztki jedzenia. Teraz już tylko wystarczy przetrzeć mikrofalówkę zwilżoną ściereczką. Brud powinien zejść bez problemu i bez szorowania (choć The Kitchn podaje, że odrobiny szorowania wymagał zaschnięty na talerzu pomidor). Dodatkową zaletą takiej mieszanki jest to, że zostawia po sobie piękny, orzeźwiający, cytrynowy zapach.

Źródło: The Kitchn

Czyszczenie piekarnikaGame changer. Teściowa zapłacze, gdy zobaczy, jak czysty jest twój piekarnik.

Więcej o: