Nie mogła wejść do restauracji przez zbyt skąpy strój. Obsługa znalazła rozwiązanie

Wybór ubioru do niektórych restauracji wymaga nieco większej uwagi i poświęcenia chwili na jego skomponowanie. Wiele topowych i eleganckich miejsc przestrzega konkretnego dress code'u, o czym przekonała się amerykańska tiktokerka, której odmówiono wejścia do restauracji. Powodem był zbyt skąpy top. Obsługa znalazła jednak kompromis.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre miejsca, jak np. eleganckie restauracje, teatry, muzea czy galerie sztuki żądzą się swoimi prawami. Zawsze należy respektować obowiązujące w nich normy i nie zapominać o nich nawet podczas wyjścia na zwykłą kolację. Skutkiem złego zachowania czy nieodpowiedniej stylizacji może być wyproszenie gości z lokalu lub niewpuszczenie ich do środka.

34-latka gorzko tego pożałowała. Złamała ważną zasadę Watykanu34-latka została wyproszona z Watykanu. "Na pewno tam już nie wrócę"

Zobacz wideo Magda Gessler radzi, co powinni zrobić właściciele restauracji, by przerwać kryzys

Tiktokerka nie została wpuszczona do restauracji. Wszystko przez stylizację

Przekonała się o tym amerykańska tiktokerka Dara, która publikuje pod pseudonimem @slayraslaye. Kobieta na kolację założyła zbyt skąpy top, na co obsługa zareagowała niemal natychmiast. Klientka początkowo miała nie zostać wpuszczona do lokalu, jednak pracownicy znaleźli rozwiązanie i poprosili kobietę o zakrycie ramion i dekoltu szalem. 

Tiktokerka początkowo była zaskoczona całą sytuacją, jednak postanowiła pójść na kompromis. Wideo z zajścia w restauracji trafiło do sieci i wywołało sporo komentarzy.

Jesteście albo niedoinformowani, albo szaleni. Dress code stosuje się w wysokiej klasy restauracjach, aby zachować pewien poziom prestiżu i klasy

- odpowiedział użytkownik podpisujący się jako Tim.

W fajnych restauracjach mężczyźni muszą nosić garnitury, a jeśli nie - będą musieli założyć śmierdzący, który wisi w szatni od 1989 r.

- skomentował inny internauta.

Wiele osób zgodziło się z reakcją pracowników restauracji, część internautów nie kryła jednak oburzenia. 

Gdyby jedna z Kardashianek przyszła do tej restauracji i ubrała się dokładnie tak samo - byłoby to w porządku. Wszystko dlatego, że u gwiazd jest to ok, ale nie, my nie możemy się tak ubierać

- uznała jedna z obserwatorek.

Dress code w restauracjach. Czemu jest ważny? 

Moda przybiera najróżniejsze formy, kolory i fasony. Każdy z nas lubuje się w określonym stylu, dzięki czemu ulice są różnorodne i ciekawe. Warto jednak pamiętać, że niektóre sytuacje i miejsca wymagają tzw. dress code'u. Mowa tu o teatrach, galeriach sztuki, obiektach religijnych, szkołach, biurach czy nawet restauracjach. Odsłanianie ciała czy noszenie krótkich, obcisłych ubrań jest czymś zupełnie normalnym i często zupełnie indywidualną sprawą, jednak warto respektować zasady danego miejsca. 

Restauracje od dawna walczą z roznegliżowanymi klientami. Szczególnie dotkliwe jest to w wakacyjnych kurortach i ciepłych krajach. Wiele lokali akceptuje skąpy ubiór, jednak pozostała część już na wejściu jasno nakreśla zasady dress code'u, które dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dotyczy to zwykle zakazu wchodzenia do lokalu np. w stroju kąpielowym.

Więcej o: