Królowa Elżbieta II codziennie od dziecka jadła jedną przekąskę. Miała kształt brytyjskiej monety

Były prywatny kucharz królowej Elżbiety II jakiś czas temu ujawnił, że monarchini codziennie, odkąd była dzieckiem, jadła jedną rzecz. Były to małe kanapeczki z dżemem, które królowa Elżbieta II miała pożywać do popołudniowej herbaty.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat i była najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Od tamtej pory w mediach wciąż pojawiają się nowe doniesienia o jej zwyczajach lub przypominane są te, które już kiedyś zostały ujawnione.

O pewnym nawyku żywieniowym królowej opowiedział swego czasu w jednym z filmów na YouTubie kucharz Darren McGrady, który pracował dla królowej przez 15 lat. Ujawnił, że monarchini miała swoją ulubioną przekąskę. Były to małe kanapeczki z dżemem. Kucharz twierdzi, że po raz pierwszy skosztowała ich jako kilkuletnia dziewczynka i od tamtej pory się z nimi nie rozstawała.

Jada je do popołudniowej herbaty

- mówił McGrady w wideo opublikowanym w lipcu 2021.

Kanapeczki królowej Elżbiety II nazywane były pensami. Powodem był ich kształt. Przekąski były bowiem okrągłe, a wielkością odpowiadały tej brytyjskiej monecie w jej starym wydaniu.

 

Gdy królowa Elżbieta II przebywała w Szkocji w zamku Balmoral, z ogrodów zbierane były również świeże truskawki. Monarchini lubiła też dodawać do kanapek gęstej śmietany, ale dżem zawsze miał pierwszeństwo. McGrady zdradził, że władczyni chętnie jadła również świeże jagody. 

Nie jest też tajemnicą, że królowa Elżbieta II chętnie raczyła się ginem z dodatkiem francuskiego aperitifu Dubonnet. Aby przygotować ulubiony drink królowej, wystarczy wymieszać jedną porcję ginu z dwiema porcjami Dubonnet. W 2020 roku ogłoszono, że Pałac Buckingham wypuścił specjalną, oryginalną linię ginu. Wykorzystane składniki pochodziły z królewskiego ogrodu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA