Pieczywo pomoże nawet w sprzątaniu. Prosty trik z chlebem na brudny sprzęt kuchenny

Nikt się nie spodziewa, że brud, z którym walczy się w kuchni, może zwalczyć pieczywo. Użycie chleba lub bułki sprawi, że pozbędziesz się zabrudzeń w mgnieniu oka. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Pieczywo wszystkim jest dobrze znane jako dodatek do zup, a także główny składnik kanapek. Jedzone na śniadania i kolacje, uwielbiane przez wielu. Najczęściej kupowane w sklepach, jednak ich domowe przygotowanie i upieczenie wcale nie jest takie trudne. Mało kto się spodziewa, że wypiek można również wykorzystać do kuchennego sprzątania. Jak? Już tłumaczymy.

Maszynka do mięsa to sprzęt, który używany był i nadal jest w niejednym domu. Najczęściej do przygotowywania pasztetów, kotletów mielonych, tatara lub domowych kiełbas. Nikogo nie trzeba nawet namawiać, że taki sposób przyrządzania jest o wiele smaczniejszy od tego, jaki proponują nam sklepy. Ponadto maszynki, które sprzedawane są obecnie w sklepach nie tylko potrafią zmielić mięso, a także poprzez różnorakie nakładki pozwalają poszatkować warzywa lub wycisnąć soki.

Jak wyczyścić brudną maszynkę?

Gdy myślimy o czyszczeniu pierwsze co wpada do głowy to przede wszystkim woda i detergenty. Jednak czy szczeliny i zakamarki, które są w maszynie mogą być dobrze umyte takim sposobem? Jak się okazuje nie i nawet istnieje dużo skuteczniejszy sposób. Jest nim użycie pieczywa w postaci chleba lub bułki. Wystarczy, że po skończonym zmieleniu mięsa lub warzyw przepuścisz przez maszynkę kawałek wypieku. Dzięki temu prostemu trikowi pozbędziesz się resztek nawet z najmniejszych szczelin. Gdy to nie wystarczy umyj elementy pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Innym sposobem jest użycie zmywarki do naczyń, ona także skutecznie przemyje urządzenie.

Więcej o: