Przetestowałam trik z TikToka na szybkie zmiękczenie masła. Jedna rzecz mnie zirytowała

Media społecznościowe zasypane są filmikami, w których ich autorzy pokazują triki i patenty "zmieniające życie". Nie brakuje oczywiście tych kulinarnych. Niektóre faktycznie ułatwiają codzienność, inne są mocno naciągane. Postanowiłam przetestować jeden z nich - trik na zmiękczenie masła. Generalnie działa, choć nie zawsze się sprawdzi. Jedna rzecz była też dość irytująca.

Trików na szybkie zmiękczenie masła jest w internecie mnóstwo. Nic dziwnego, bo niech pierwszy rzuci kostką masła ten, kto nigdy nie zapomniał wyjąć go z lodówki. Czy to do smarowania kanapek, czy do pieczenia. Postanowiłam więc przetestować jeden z patentów, który pojawił się na TikToku. Filmik, w którym autorka pokazuje, na czym polega jej szybki sposób, ma ponad 56 milionów wyświetleń. Jak mi poszło? Czytajcie dalej.

Przetestowałam trik na zmiękczenie masła. Jedno mnie zirytowało

Przygotowałam wszystkie potrzebne przedmioty: zimnie i twarde masło (a właściwie pół kostki, bo tyle miałam w lodówce), sitko z drobnymi oczkami oraz nóż. Rozwinęłam masło z papierka i zaczęłam przesuwać po jego wierzchu sitkiem tak, jak zostało to pokazane na filmiku. Efekt?

Generalnie działa. Rzeczywiście masło bez problemu zbierało się w sitku i zmiękło. Problemem było jednak co innego. Na wideo tiktokerka przytrzymuje papierek, aby się nie ślizgał. U mnie jednak nie tyle ślizgał się papierek, co samo masło pod wpływem nacisku sitka. Nie pomagało trzymanie papierka, masła (które oczywiście pod wpływem moich ciepłych placów rozpuszczało się i również ślizgało, więc było to zupełnie bez sensu) czy przełożenie go na deskę. Przez to ta metoda wydała mi się dość czasochłonna. Jeśli więc ktoś potrzebuje np. 150 czy 200 g miękkiego masła, to raczej jej nie polecam. 

Zobacz wideo Jak szybko obrać pomarańczę? Wybierz jeden z trzech myków

Bardzo dobrze sprawdza się natomiast, jeśli potrzebujecie go niedużo, np. do posmarowania kanapek. Wtedy ten patent można jak najbardziej zastosować. Masło mięknie od razu i łatwo się rozsmarowuje. Nie ma też problemu z wyjęciem go z sitka nożem. 

embed

fot. redakcja Haps

embed

fot. redakcja Haps

W komentarzach pod tiktokowym wideo sporo osób zwracało uwagę na problem z doczyszczeniem sitka po maśle. Wiadomo, że resztki produktu zostaną w dziurkach, jednak najzwyklejsza woda z delikatnym detergentem spokojnie sobie z tym poradzą. Nie rozumiem więc, o co tyle hałasu. Tiktokerka podeszła do tych komentarzy ze sporym dystansem i nagrała filmik, na którym pokazała, jak wyczyścić sprzęt po maśle. Po prostu wrzuciła sitko do zmywarki. Można i tak. Choć raczej mniej gwałtownie.

Podsumowując: trik się sprawdza, jeśli potrzebna jest nieduża ilość masła. Irytujące może być jego ślizganie się, choć, jak pokazuje filmik, nie zawsze się tak dzieje. Sami się przekonajcie, jak sprawdza się to u was. A może już macie inne ulubione metody na szybkie zmiękczenie masła? Możecie też skorzystać z innych metod, o których kiedyś pisaliśmy:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.