Spójrz na pępuszek i zjedz słodką pomarańczę. Ten trik sprawi, że nigdy już nie zjesz kwaśnych owoców

Wybranie się do sklepu po słodkie pomarańcze czasem graniczy z cudem. Skąd wiedzieć, który owoc jest słodki, a który kwaśny? Na pomoc przychodzi trik, który wszystko wyjaśnia. Wystarczy spojrzeć w to jedno miejsce i wszystko będzie jasne.

Pomarańcze to owoce, które w sezonie jesienno-zimowym wracają do łask. To jedne z najbardziej popularnych owoców w tym okresie. Składają się głównie z wody, która stanowi ponad 80 proc. ich zawartości. Dodatkowo są źródłem witamin takich jak A, P, C oraz witamin z grupy B. Zawierają w sobie magnez, wapń, potas oraz żelazo. Ich zapach działa relaksacyjnie, a dobry smak sprawia, że chętnie sięga się po nie w kuchni. Pomarańcze dodaje się do zimowej herbaty, ciast, marynat, a także do mięs. Najsmaczniejsze są te owoce, które są słodkie i soczyste. Niestety nie zawsze można kupić w sklepie właśnie takie okazy. Istnieje jednak sposób na to, aby już nigdy nie natknąć się na kwaśne pomarańcze.

Trik, który stał się hitem

Triki kuchenne i zakupowe to coś, co kocha każdy i to one zawładnęły internetem. Niektóre bardzo ułatwiają gotowanie, a inne zdecydowanie skracają spacery po sklepach. Coraz więcej osób dzieli się swoimi metodami, które ułatwiają życie.

Niedawno tiktokerka @kamilaferus pokazała, jak w prosty sposób zawsze wybierać słodkie i soczyste pomarańcze. Jej zdaniem wystarczy dokładnie przyjrzeć się owocom, a znajdziemy w nich odpowiedź. Gdzie dokładniej należy spojrzeć? Na pępuszek pomarańczy. Jest to miejsce w dolnej części owocu, a dokładniej jego dziurka. Z niej powinien lekko wystawać kulisty kawałek skórki. Jeśli się tam znajduje, oznacza to, że nie tylko jest słodka, lecz także bezpestkowa. Jeśli natomiast dziurka jest pusta, to oznacza, że niestety natknęliśmy się kwaśny okaz.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nieważne, jaki smak ma owoc, wszystkie nadają się do wypieków i dań mięsnych. Jedynie te słodsze okazy mogą bardziej sprawdzić się w przypadku robienia świeżo wyciskanych soków. Jest tak, dlatego że dzięki naturalnej słodyczy nie będą potrzebne dodatkowe słodziki.

Głos internetu

Pod zamieszczonym filmem zabrali głos internauci, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z tym sposobem. Zdania są podzielone, dlatego najlepiej przejść się do sklepu i samemu przetestować to, o czym mówi tiktokerka. Pod jej wideo można zobaczyć takie komentarze:

Prawda, kupuję tak od lat i zawsze są słodkie.
Te pomarańcze to odmiana Navel, pępuszek oznacza, że pomarańcza jest bezpestkowa.
Zdradziłaś sekret. Teraz będziemy jedli tylko kwaśne.
To zależy od odmiany i kraju pochodzenia.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.