Za ile zjesz kebaba w Katarze? Ceny wysokie jak temperatury. Można złapać się i za portfel i za głowę!

W niedzielę 20 listopada rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Dziennikarze "Super Expressu" podali cenę, jaką zapłacili za obiad w jednym z tamtejszych fast foodów. Pokazali również, z czego składał się posiłek. Patrząc na polskie realia - można złapać się i za głowę i za portfel!

Wysłannik "Super Expressu", Przemek Ofiara pokazał w materiale zamieszczonym na kanale YouTube, co zjadł na obiad w Katarze. Uważa się, że katarskie kebaby są jednymi z najlepszych na świecie. Za cały posiłek redaktorzy musieli zapłacić sto trzydzieści dziewięć złotych, czyli prawie siedemdziesiąt złotych na głowę. 

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Smakuje doskonale - tak podsumował posiłek Przemek Ofiara

Redaktor stwierdził, że kebab smakuje doskonale. Dodatkowo dziennikarze zjedli gorącą pitę i popili obiad napojami. 

Przemek Ofiara przyznał, że danie jest smaczne, na pewno świeże i rozpływa się w ustach. W zamówionym kebabie znalazła się baranina z wołowiną. Jak stwierdził dziennikarz:

Pierwszy kęs jak najbardziej na plus.

Kebab był ładnie podany, ale nie za duży. Poza tym redaktor dodał, że w środku jest trochę zieleniny i dużo mięsa. Danie było lekko ostre i smaczne. Co ciekawe, dziennikarze przy składaniu zamówienia otrzymali menu w formie elektronicznej.

Internauci nie byli zaskoczeni kwotą, jaką zapłacili dziennikarze

Pod zamieszczonym filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których ludzie wcale nie są zaskoczeni kwotą, jaką musieli wydać redaktorzy "Super Expressu":

Spodziewałem się większej ceny, to już za rybkę nad polskim morzem więcej zapłacisz dla dwóch osób.
Myślę, że w Polsce podobnie byście zapłacili.
139 zł za żarcie dla dwóch osób w centralnym miejscu stolicy Kataru na dwa dni przed rozpoczęciem mundialu to drogo?
 

Niektórzy jednak uważają, że cena jak za kebaba jest dość wysoka. Choć istnieje ryzyko, że niebawem w Polsce będzie trzeba zapłacić podobną cenę. Jak zauważył jeden z internautów:

Ta cena to prawie tyle jak u nas za rok.

Za cały posiłek zapłacili niecałe sto pięćdziesiąt złotych. Mimo że redaktorzy testowali katarskie fast foody tuż przed rozpoczęciem Mundialu, kwota zwala z nóg. Patrząc na polskie ceny w restauracjach, zwłaszcza w szczycie sezonu nad Bałtykiem - kwota ta nie wydaje się kosmicznie wysoka. Tym bardziej że mówimy o wydarzeniu jak mundial.

A czy to nie jest też tak, że ceny dużo wzrosły, wiedząc, że kibice przyjadą? A wiadomo jak to w krajach arabskich - ceny windują w kosmos widząc Europejczyka

- komentuje jeden z użytkowników YouTube'a.

Sprawdziliśmy więc, jakie są "normalne ceny" w Katarze. Według portalu expatistan.com standardowy koszt menu w porze lunchu wraz z napojem to ok. 50 złotych. W restauracji typu fast food - a do takich zalicza się kebaby - za danie trzeba zapłacić ok. 32 złote. Przebicie w trakcie wydarzenia sportowego jest więc ogromne. 

Ceny w KatarzeCeny w Katarze Screen: https://www.expatistan.com/cost-of-living/country/qatar?currency=PLN

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.