TikTokerka pokazała, jak rozwinąć folię spożywczą, by się nie kleiła. To sekretny trik. Nie uwierzysz, że działa

Rozwijanie folii spożywczej czasem przysparza sporo kłopotów. Zdarza się, że skleja się i nie daje rozciągnąć. Na szczęście znamy sprawdzony patent, który wyeliminuje ten problem. Podzieliła się nim jedna z użytkowniczek TikToka.

Folia spożywcza jest nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia. Zaraz za folią aluminiową staje się najpopularniejszym produktem, w który można owijać produkty. Jednak taki niepozorny przedmiot możne też narobić niemałych kłopotów. Mowa tu o klejeniu się folii i ciągłym zawijaniu. Jedna z tiktokerek pokazała, jak sobie z tym poradzić. Ta metoda jest tak prosta, że aż trudno w nią uwierzyć.

Trik prosto z TikToka

Tiktokerka @officialtiktoknurse zdradziła, że zna sekret zawsze dobrze rozwiniętej folii spożywczej. Jak na niego wpadła? Powiedziała jej o tym ciocia, która stosuje go od lat. Niektórym ten patent może wydawać się abstrakcyjny, jednak naprawdę działa. O co w nim chodzi?

Aby folia była zawsze elastyczna i nigdy się nie lepiła, wystarczy włożyć ją na kilka godzin do zamrażarki. Niska temperatura sprawi, że po wyciągnięciu folii nie będzie już problemu z jej użyciem. Temperatura pokojowa niestety nie jest jej przyjacielem i sprawia, że nie jest tak plastyczna, jak byśmy tego chcieli. Trzymanie jej w zimniejszych warunkach z pewnością nie zmienia jej praktycznych właściwości, lecz ułatwi nam jej użycie.

Trik wydaje się banalnie prosty, ale czy działa? Otóż sprawdza się zaskakująco dobrze. Taką folią można bez problemu zawinąć naczynia i nie przejmować się sklejaniem. Tiktokerka świetnie pokazała efekt na przykładzie. Warto zobaczyć go na własne oczy i wypróbować przy najbliższej okazji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.