Gdzie kupić karpia? Są miejsca tańsze niż sklepy. Pan Władysław uchyla rąbka tajemnicy i zdradza, gdzie szukać

Gdzie kupić karpia? Zamiast wybierać rybę ze sklepowych półek, warto odwiedzić lokalnych hodowców. Dzięki temu nie tylko ocenimy stan gospodarstwa, warunki, w jakich żyją ryby, ale unikniemy ponoszenia kosztów związanych z nakładaną przez sieciówki marżą.
Zobacz wideo Karp na puree pietruszkowym z pesto

Gdzie kupić karpia? To pytanie pada coraz częściej. Nic w tym dziwnego, w końcu Wigilia zbliża się wielkimi krokami, a wiele osób nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnej ryby. Przeanalizowaliśmy miejsca, do których warto udać się po świeżego karpia. Zachęcają także ceny.

Prywatne gospodarstwa hodowlane, czyli gdzie kupić karpia

Jeżeli chcemy mieć pewność, że ryba była dobrze karmiona, żyła w odpowiednich warunkach, a mięso będzie wyjątkowo smaczne, warto poszukać lokalnych hodowców. Na terenie całego kraju jest wiele prywatnych gospodarstw, które oferują pysznego karpia.

W województwie świętokrzyskim jest pewne miejsce, gdzie ryby mają się świetnie. Stawy są usytuowane daleko od drogi, a wokół nich rozpościera się las. To tam możemy spotkać sympatycznego pana Władzia, który o swoich rybach mógłby z wielką pasją opowiadać godzinami.

Gospodarstwo Rybackie Sieragi, bo tak brzmi jego nazwa, znajduje się niecałe osiem kilometrów od pobliskiego miasteczka Połaniec. W rozmowie z właścicielem dowiedziałam się, że tak jak wszędzie ceny ryb poszły w górę. Pan Władysław nie ukrywał, że wszystko spowodowane jest ceną paszy.

Jak wskazuje hodowca, w porównaniu do ubiegłego roku wysokość kosztów pszenicy wzrosła o ponad 200 procent. Przez co jest zmuszony podnieść cenę ryb. Hurtowa cena dziś to, 20 zł za kilogram, gdzie w ubiegłym roku była o 35 procent niższa.

W 2021 roku za karpia z gospodarstwa pana Władysława w detalu zapłaciliśmy 17 zł za kilogram, w tym roku cena wzrośnie do 24 złotych za kg. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko Ziemia Świętokrzyska. Gdzie kupić karpia?

Mieszkańcy Lubelszczyzny także mogą cieszyć się z dostępu do świeżej ryby prosto z łowiska. Gospodarstwo Rybackie Kock oferuje karpia zarówno w hurcie, jak i detalu. Na ten moment cena detaliczna wynosi 25 zł za kg.

Łodzianie mogą wybrać się na wycieczkę do Gospodarstwa Rolno-Rybackiego w Bełdowie. Tam prosto z rąk właścicieli otrzymają świeżą i pyszną rybę. Cena detaliczna wynosi 25 złotych za kilogram.

Lista gospodarstw zajmująca się profesjonalną hodowlą ryb jest bardzo długa. Wystarczy, że skupiając się na własnej lokalizacji, poszukamy miejsc nieopodal i wybierzemy się na małą przejażdżkę. Ceny w takich punktach są zdecydowanie niższe, niż zakup ryby tuż przed Bożym Narodzeniem w jednym z marketów.

Oferty właścicieli są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem również dla rodzin, które spodziewają się dużej liczby gości podczas zbliżającej się wigilii. Choć hodowcy nie ukrywają, że podana obecnie cena może ulec zmianie, to jednak na ten moment nie posiadają konkretnej prognozy ani nie zakładają, że koniecznie musi być drożej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA