Gdzie na pączki? Poznań oferuje wiele możliwości, a najlepsze pączki w mieście już czekają na smakoszy

Szczególnie w karnawale warto wiedzieć, gdzie wybrać się na pączki. Poznań to miasto, w którym przez cały rok można skosztować doskonałych pączków. Jeśli jednak ktoś nie jest wielkim fanem tych wypieków, a jednak raz do roku chciałby po nie sięgnąć, to zanim nastanie Tłusty Czwartek powinien zorientować się, gdzie warto w tym dniu kupić pączka. Sprawdzamy, które lokalizacje oferują szczególnie dobre pączki w Poznaniu.

Najlepsze pączki w Poznaniu: Pączuś i Kawusia

Są tacy, którzy twierdzą, że najlepsze pączki w Poznaniu serwuje kawiarnia Pączuś i Kawusia, usytuowana przy Rynku Łazarskim 8. Pączki można tu zjeść na miejscu, w towarzystwie doskonałej kawy, ale istnieje również opcja zakupienia ich na wynos. Klienci mają codziennie do wyboru 4 lub 5 smaków pączków z konfiturami własnego wyrobu, świeżymi owocami, czekoladami lub kremami. Smaki dnia podawane są codziennie na facebookowym profilu kawiarni. Pączki wykonane są z ciasta drożdżowego na pełnym mleku, maśle i żółtkach, bez polepszaczy i spulchniaczy. W tym roku oferta na Tłusty Czwartek pojawi się na profilu kawiarni jako wydarzenie 20 stycznia, z możliwością zamówienia zestawów do odłożenia. Warto skorzystać, gdyż w Tłusty Czwartek oferta dla klientów, którzy nie złożyli wcześniej zamówienia, jest mocno ograniczona.

Najlepsze pączki: Poznań oprócz Dobrej Pączkarni ma też Pączka w Maśle

Gdzie w stolicy Wielkopolski zjeść najlepsze pączki? Poznań ma oczywiście dwa punkty Dobrej Pączkarni, która oferuje ręcznie robione pączki, bez konserwantów i sztucznych dodatków przez cały rok. Jednak o miano najlepszych pączków w mieście walczą też wypieki serwowane przez pączkarnię Pączek w Maśle przy ulicy Dąbrowskiego 15. Serwowane tutaj pączki tworzone są według tradycyjnej receptury, pieczone na maśle, wypiekane kilka razy dziennie, by były zawsze świeże i ciepłe. Codziennie można skosztować pączków z innym nadzieniem: powidłami śliwkowymi, różą, pomarańczą, agrestem, białą czekoladą z chrupkami, kremem cytrynowym, malibu, Bounty i wieloma innymi interesującymi smakami. W Tłusty Czwartek z reguły są to dwie wersje smakowe, wypiekane sukcesywnie przez cały dzień. W zeszłym roku klienci mogli w tym dniu nabyć pączki z powidłami śliwkowymi lub różane.

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Najlepsze cukiernie: Poznań ma ich kilka

W poszukiwaniu doskonałych pączków w Tłusty Czwartek odwiedza się zwykle najlepsze cukiernie. Poznań ma ich całkiem sporo, jest więc w czym wybierać. Popularnością cieszy się na przykład Cukiernia Pawłowicz, oferująca naturalne pączki według przedwojennej receptury. Próżno szukać w nich spulchniaczy czy polepszaczy. Jest za to mnóstwo nadzienia, takiego jak powidła, konfitura z róży, adwokat, toffi czy Kinder Bueno. Mięciutkie pączki, oblane lukrem i obficie posypane płatkami migdałowymi lub skórką pomarańczy, mają swoich wiernych fanów w stolicy Wielkopolski. Kolejki po pączki ustawiają się też w Tłusty Czwartek przed wszystkimi punktami Cukierni ELITE. Choć cukiernia ta specjalizuje się w tortach, ciastach deserowych i bankietowych, to w dniu pączka serwuje pączki z dwoma rodzajami nadzienia, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Poznania. Podobną sympatią cieszy się Piekarnia-Cukiernia Liczbańscy, zlokalizowana w kilku punktach Poznania. Pączki z marmoladą, powidłami, różą lub ajerkoniakiem są tu wykupowane na pniu w okolicach Tłustego Czwartku.

Najlepsze cukiernie w Poznaniu

Najlepsze cukiernie w Poznaniu w okresie karnawału dokładają wszelkich starań, by w ich ofercie znalazły się pączki, na punkcie których klienci oszaleją. Jedną z lepiej ocenianych w tej kwestii cukierni jest Cukiernia Bezowa BEZA. Choć specjalizuje się ona w wypieku tortów bezowych, to serwuje też doskonałe pączki, zaś w Tłusty Czwartek zamienia się na jeden dzień w pączkarnię. Jest to jedna z tych cukierni, w których zawczasu można dokonać zamówienia na pożądaną liczbę klasycznych pączków z powidłami śliwkowymi. Po pączki warto też udać się do Cukierni Weber, która w Poznaniu ma dwie lokalizacje: przy ulicy Sikorskiego 2 (Wilda) oraz przy ulicy Kraszewskiego 14 (Jeżyce). W zeszłym roku w Tłusty Czwartek można było w tych punktach nabyć pączki z konfiturą różaną, powidłami śliwkowymi, marmoladą wieloowocową lub ajerkoniakiem. Jak będzie w tym roku? Warto przekonać się samemu. Pączkami kusi też Piekarnia – Cukiernia Zagrodnicza przy ulicy Zagrodniczej 18a i Mysłowickiej 4. Nie tylko w Tłusty Czwartek można tu zjeść pączka z marmoladą w słodkim lukrze. W święto pączka w ofercie pojawiają się również pączki z nadzieniem różanym, powidłami śliwkowymi oraz kremem waniliowym.

Zobacz też: Przepis na faworki siostry Anastazji jest najlepszy pod słońcem. Wypróbuj koniecznie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.